Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az Egyetem,...

Mi a különbség az Egyetem, Főiskola, és az Akadémia között?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 08:10
 1/3 poiu ***** válasza:
100%
Az akadémia nem oktatási intézmény. Az egyetemi és főiskolai karok között kisebb a különbség, mint régen. Annyi biztosan van, hogy az egyetemi karon van doktori iskola, tehát kutatással inkább foglalkoznak, mint a főiskolák. Tehát ha azért érdekel, hogy fősikolán vagy egyetemen tanuld ugyanazt a szakot, akkor, ha a tudomány érdekel, inkább az egyetemet javaslom...
2011. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

az egyetemnek és főiskolának törvényileg meghatározott kritériumai vannak, hány diákra jut hány oktató, mennyi tudományos végzettségű oktató van, stb. Ennek alapján az egyetem felé több a követelmény, de több mindent is tehet, pl. doktori iskola, de szerintem mesterszakot is csak egyetem indíthat.


az akadémia az most vagy vonatkozhat a Magyar Tudományos Akadémiára, ahol nincs oktatás, csak tudományos munka, és a tagokat a tudományos eredményeik alapján választják. Vagy szokták használni egyes nem közoktatásbeli oktatási intézménynél, mert jobban hangzik, pl. futball akadémiák, mindenféle mesterkurzusokra ilyen olyan akadémia, amiket szoktak hírdetni, stb.

2011. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
0%
az egyetem és az akadémia ugyanolyan fokon van csak a fősikola van eggyel lejjebb.
2017. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!