Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a főiskola és...

Mi a különbség a főiskola és az egyetem között?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvben semmi, gyakorlatilag azonban az egyetemen jobb a színvonal.
2011. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

20:08

Ez hülyeség, van sok lepukkant egyetem is. De ott van BMF is, (igaz, már óbudai egyetem), de nem mondanám azt lepukkantnak. Egyáltalán nincs különbség a kettő között mára már.

2011. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg semmi, de gyakorlatilag:

-egyetemre jóval több hallgató jár, ezért kevésbé ismernek téged a tanárok (sokszor igazából azt sem tudják, ki vagy, neptun-kód vagy, egy kód és mint ember sajnos nem tudnak mindenkiről tudomást sem venni); nagyobb a kiválasztódás/szóródás olyan tekintetben, hogy 400 emberből elvileg könnyebb kiválasztani a jobbakat, okosabbakat, mint mondjuk 30-ból...

-sokkal embertelenebb az egyetem (bár szeretek idejárni, mégis iszonyatos mennyiségű ember jár egy előadásra, a gyakorlatok mindegyikén más-más embereken látok, igazán stabil arcok alig vannak)


-Egyetemeken van PhD képzés, doktori iskola, és egyetemeken tanítanak doktoranduszok is.


Többi dologról igazán nem tudok nyilatkozni, ennyit tudok mondani.

2011. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem igaz, hogy egyetemen csak óriás szakok lennének. Nekem az első diplomám olyan szakról van a Műegyetemen, ahol voltunk kb. húszan évfolyamonként, szóval mindenki ismert személyesen mindenkit a tanárokat is beleértve.
2011. márc. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs semmi különbség amint már írták előttem egyetemen taníthatnak a doktoranduszok is nálunk pl 2.os 3.osok is tanítanak mert az egyetemnek nincs pénze tanárra.... Viszont néhány főiskola magasabb színvonalon oktat mint sok egyetem.Egyetemen is sok (komoly) szak van ahol levizsgáztatják az embert mert kell nekik a fejpénz. Inkább a tudás számít mintsem az hogy ki hova járt, azt hogy ki mennyit tud meg majd állásinterjún kiderül (ha versenyszférába akarsz elhelyezkedni). Ha közalkalmazott akarsz lenni pl tanár vagy közigazgatásis akkor tök mindegy hol tanulsz.
2011. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!