Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azért rughatnak ki suliból...

Azért rughatnak ki suliból mert ellógtam utolsó óráról?

Figyelt kérdés
2009. márc. 1. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyan, de hogy :) csak igazolatlan orat kapsz, amiböl, amikor en gimnaziumba jartam egy evben 30 lehetett, azon felül evismetles (nekem, micsoda veletlen, 29 volt :) ), de 10 utan ertesiteni köteles az iskola a szülöket, viszont van, ahol mar elöbb megteszik! Ennyi, semmi komoly egy miatt!
2009. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
a dehogy az egybe akart menni, meg mielött belekötnenek, hogy kar volt a sok igazolatlanert :)
2009. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi:D
2009. márc. 1. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem rúghatnak ki, ha mégis ezt mondják ne hidd el. Én bíróságra mennék azzal a tanárral, aki esetleg ilyet mond, mert ilyen nincs! :)


Nekünk 3 igazolatlan óra tett ki egy napot, a középsuliban, akkor ment a szülőknek a levél, esetleg 5000 forint körüli pénzbüntetés. A legtöbb suliban így volt, nem tudom az első amit írt, az nekem kicsit szokatlan, de lehet ennyire másképp működnek a sulik az ország különböző részein.


Ha gondolod menj el az orvoshoz utólag kérhetsz igazolást.

Nekem mindig adott. ha jó fej mondtam, hogy igazolja már utólag nekem, mert "félreértés" történt és eljöttem haza és stb. vagy ha nem megértő akkor mondod, hogy fájt a hasad hazamentél.

2009. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk en soha nem hianyoztam igy, hogy 3 orat egy nap.. altalaban az elsö orakra nem jartam be (persze nem midnen nap), mert nalunk nem lehetett csak ugy kilogni. Budapesten jartam gimibe, 10 ilyen igazolatlan utan hivtak fel a szüleimet, nalam penzbirsag nem is volt, ott volt egy ejnye-bejnye, az meg benne van al alapprogramban, hogy 30 igazolatlan lehet egy evben, ennyi :) (elsö voltam :) )
2009. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ
2009. márc. 1. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Pénzbírság????????????? Az iskola nem kötelezhet pénzbírságra ha lóg a gyerek!
2009. márc. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az iskola nem is, de a jegyző igen. Ugyanis tanköteles tanulónál (most már nem 16, hanem 18 év) az osztályfőnök köteles értesíteni a jegyzőt, ha jól emlékszem, 3 igazolatlan óra után. A jegyző szól a gyermekvédelmiseknek (ha ez rendszeres, vagy kekeckedőbb rögtön), akik felszólítják a szülőt, hogy gondoskodjanak arról, hogy a gyermek részt vegyen a tanórai foglalkozásokon. Ha újból szól a jegyző a gyermekvédelmiseknek, akkor már pénzbírság is lehet, nálunk volt, aki (többed szeri alkalomra, igaz), de 60000 forintos bírságot kapott. Ez persze nem az a kategória, hogy utolsó óráról ellógsz, de azért vigyázz. Nálunk volt, hogy egész szeptemberben nem jött egy tanuló, mert napszámmal kellett megkeresnie a tankönyvei árát. Iskolatitkár vagyok egyébként!
2009. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az a helyzet,hogy már 3 van..késésekből meg volt h anyám nem igazolt 1 napot mikor rosszul voltam....De köszi a választ mindenkinek
2009. márc. 2. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!