Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökök! Akik nem a...

Gépészmérnökök! Akik nem a BME-n végeztetek, ugyanolyan jó lehetőségeitek voltak/ vannak, mint aki ott tanult? Azért a jobb helyekre gondolok. Pl. Miskolc, SZIE-GEK, OE Bánki, Győr.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 12:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%
A többi felejtös. A BME-t európában MINDENHOL ismerik. megéri!
2011. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%

Nahh persze, érdekes módon egyik külföldi rangsorban sincs benne a BME, csak az elte meg az szte, de azok is a végén...

A többi egyetem karán is jó ez a szak, de mondjuk a nagyon új és rossz hírű fősulikat hanyagolnám.

Amúgy nézd meg a HVG diplomát, abba benne vannak a munkáltatók által összeállított rangsor, kb. az első tíz nagyon is jó...

2011. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

"A többi felejtös. A BME-t európában MINDENHOL ismerik. megéri!"


Igen, ismerik: "Jé, onnan jön az a sok nagyképű paraszt...."

2011. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Igazából én Gödöllőre vagy esetleg a Bánkira gondoltam, mert dolgoznom kell, így csak levelező jöhet szóba. Szóval azért kérdezem, hogy máshol végzettnek is lehet e jó állása?

Jelentkezést leadtam, 1. szie, 2. bánki. De nem tudok a kettő közül választani, bár a szie jobban tetszik, meg valahogy az szerintem jobban eléri a bme szintet.

2011. ápr. 12. 15:19
 5/25 anonim ***** válasza:
61%
Aki nem végezte el a BME-t, jobb ha nem mond ellene semmit sem! Elöbb el kellene végezni, utána minösiteni.... gyerekek!
2011. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

És Gödöllőn is van gyakorlat? vagy ugyanannyi van mint a bánkin? Mert ugye a gyakorlat is fontos, tehát ilyen laborokra gondolok.

Amúgy a bme-n inkább msc-n van levelező, arra gondoltam, hogy majd egy olyat elvégzek, a gépész, a mechatronika, meg a közlekkaron a járműmérnök tetszik a legjobban.

2011. ápr. 12. 15:23
 7/25 anonim ***** válasza:
57%

15:20

Te meg ne hidd azt, hogy csak a bme a ku.rva nehéz. Nálunk is vannak örök diákok, akik már minimum 6 év után is első éves tárgyakkal küszködnek. Többen bőgték el magukat nálunk (szó szerint), sőt, úgy tudom, hogy itt a geoinformatika szakirány keményebb is mint bme-n. Nálunk konkrétan nincs mintaterves, az utolsó geodézia zh-n csupán 2 elsős ment át (keretem még többet, de nem találtam ma). Harmadik félévre akiknek lesz esélye még befejezni 3.5 év alatt, az cirka 2-3 ember. Aztán a bme kinyalhatja a seggemet.

2011. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia a SZIE gépészmérnök is remek választás. Jó kapcsolatokkal rendelkeznek német és osztrák egyetemekkel.

A laborjaikat most fejlesztették, így a gyakorlati képzés is színvonalasabbá vált náluk. Amikor állásbörzén voltam a SZIE-n a cégek 70 % gépészmérnököt keresett. Remélem tudtam segíteni?

2011. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen tudtál, köszönöm!
2011. ápr. 12. 17:33
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Én nem minősítem a BME-t, a sok BME-s hallgató minősíti magát, akik alig férnek be az ajtón, akkor arcuk van. Az ME, a SZIE, és még sok más nagy múltra visszatekintő egyetem adott már nagyon jól képzett, és tehetséges gépészmérnököt a világnak. Aki mást hisz, csak saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

Megjegyzem a más gépészmérnök képzés is ér annyit, mint a BME-s, mivel a törzsanyag 90%-ban ugyanaz. (Ha pl. azt mondod, hogy a BME-n más a Hooke-törvény, mint mondjuk Miskolcon, megeszem a kalapom.) Attól, hogy egyesek azzal mentik magukat, mert csesztek tanulni és csúsznak, hogy a BME-re járnak, az szerintem egy picit szánalmas.

2011. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!