Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angolszakos bölcsész diplomáva...

Angolszakos bölcsész diplomával és felsőfokú angol nyelvvizsgával taníthatok általános iskolában angolt? És csak felsőfokú nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak tanári végzettséggel.
2011. ápr. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én sulimban van egy olyan tanár, akinek nincsen tanári diplomája, de elvégezte az anglisztikát nagyon sikeresen és természetesen van egy felsőfokú nyelvvizsgája is.

Az egyik legjobb tanár.

2011. máj. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát ennyiből minden 10. ember taníthatna ne haragudj.. nekem már 9.ben megvolt a felsőfokúm,mégis 5 év kínzás az egyetem,de hozzáteszem hasznos..


elég nagy a túljelentkezés nálunk,így szerintem nem vennének fel,maximum protekcióval. de hivatalosan,mivel nincs megfelelő végzettséged,nem szabadna

2011. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak:


Igen, igaz, hogy nem CSAK a tanári diploma miatt lesz valaki rátermett a pályára, de azért a tanárképzőket nem hülyeségből találták ki (bár sok felesleges dolgot is tanultunk). Én helyesnek találom, hogy végzettséghez kötik a tanítást, a legszerencsésebb, ha

1)egy alap rátermettség jár

2)egy kiváló nyelvtudással*, és

3)egy jó képzéssel, képzettséggel is.


*Sajnos, személyesen ismerek végzett nyelvtanárt csapnivaló nyelvtudással.

2011. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na igen, meg ismerek olyat is, aki szimplán egy érettségivel tanít nyelvet gimnáziumban, csak mert a kedves igazgatónő akármilyen rokona. Ez itt magyarország, tudod, lehet neked akármilyen jó végzettséged, azért a kapcsolatok annál jóval fontosabbak.


És még panaszt is tettem az illetékes felügyeleti szervnél emiatt, hogy menjenek már ki ellenőrizni, és tudod mit kaptam válaszként?


Hogy, "de kedves uram, hiába büntetjük meg, mert az önkormányzat kifizeti, és minden megy tovább, ahogy addig".

Na tessék, ennyi értelme van a felügyeleti szervnek, melynek pont azt kéne néznie, hogy az ott tanítók papírjai rendben vannak-e, csak mert úgy alapból persze ezt nagyon szigorúan meg is követelik, és szigorúan jogszabályhoz van kötve minden, ha nincs kapcsolatod, de ha van, arra itt az ellenpélda is.

Ugye izgalmas országban élünk?

2011. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!