Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az egyetemeken az...

Milyen az egyetemeken az informatikaoktatás? Elég, , analfabéta" vagyok. Segítenek, elmagyarázzák rendesen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol más. Nálunk csak azt tanuljuk "részletesen", ami a szakmához kell (autocad, itr). Vannak előadások (nekem heti 3 óra, vagyis volt, mert vége a szorgalmi időszaknak) és gyakorlatok (ebből heti 5 óra volt).

De azt elmondhatom, ha valóban érteni szeretnél valamihez (tegyük fel, programozás), jobb, ha nekiállsz, mert amit egyetemen tanítanak az nem sok, magadtól kell rájönnöd majd.

2011. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagyis akkor jobb, ha nekiállsz, ha valóban érdekel. Mert magadtól kell megtanulnod. Ha csak papír kell, akkor elég annyit tudnod, amit leadnak egyetemen.
2011. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Hol tanulsz?

Én csak alapvető dolgokat szeretnék megtanulni, mondjuk, az MS Office programok használatát. De nem úgy, ahogy most tudom azokat kezelni, hanem tényleg, rendesen. Ilyen ,,alap dolgokat" is tanítanak?

2011. máj. 12. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát max a bölcsésszakokon meg informatikus könyvtáros szakon tudom elképzelni. A word, excell meg ilyeneket már általános, vagy középiskolában tanítják. Ne akarj infószakra menni ezért, mert az egyetemi infó kőkemény felsőfokú matekból és programozásból áll.
2011. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk tanítanak excelt, adatbázis-kezelést és wordot, de csak azért, hogy valamivel kitöltsék az űrt, meg gondolom azoknak, akik eddig informatikát középiskolában se láttak. Nem árt, ha az ember tud használni wordot és excelt azért.

Amúgy Székesfehérváron tanulok földmérő és földrendező mérnöknek.

2011. máj. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj, nem akarok infó szakra menni, dehogyis! :D Épp arra lennék kíváncsi, hogy egy nem infós szakon mennyire indítanak az alapoktól.
2011. máj. 12. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden szakon van valamiféle alapvető informatikaképzés, mert valahogy csak meg kell írnod a szakdolgozatod a 3. év végén... (nálunk is volt, 2 félévig, alapoktól, nemzetközi tanulmányok szakon)
2011. máj. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem infó szakon nincs "alap" info. legalábbis úgy hallottam h már villanykaron is úgy gondolják h úgy mész oda h tudsz programozni. meg nálunk gépészen is cska programozás volt.
2011. máj. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!