Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kémia érettségiben mi számít...

Kémia érettségiben mi számít elvi hibának (ahol rögtön nullázódik a pont) és mi rossz számolásnak, rossz részeredménynek, ahol a feladat többi, helyes megoldásaiért jár a pontszám?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 16:14
 1/4 Silber ***** válasza:

Elvi hiba pl. az, ha n=m/M helyett ezt használod: n=M/m, tehát helytelen képletet használsz.

Ha n=90g/18 g/mol=6, az számolási, és nem elvi hiba.

2011. máj. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha egy képletet rosszul alkalmaztam, de az utána levőket jól, akkor azért is nulla pontot kapok? Tehát rossz eredmény jött ki a rossz képlethasználat miatt, de utána többi részlépésben, helyes a képlet, jó a számolás. És egyébként ugyanazt a képletet használtam helyesen, amit először elszúrtam figyelmetlenségből. Akkor emiatt mégis nulla pontot kapok? Nem hiszem el :/
2011. máj. 16. 17:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Légyszi válaszolj, első, fontos lenne nekem!
2011. máj. 16. 18:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Elvi hiba nem az, ami gyakorlatilag lehetetlen pl reakcióegyenlet használata, ott ahol nem megy végbe reakció, irreális eredmény pl 10 tömeg%-os oldat, 3000 g oldott anyaggal 100 g oldószerrel. Ezek az elvi hibák, ahol nullázódik a pont... Ezt olvastam legalábbis. Ha véletlenül egy képletet rosszul használok, az nem elvi hiba, nem de??
2011. máj. 16. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!