Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lesz az 500 pontos...

Milyen lesz az 500 pontos felvételi rendszer? Miben tér el a 480 pontostól?

Figyelt kérdés

Tudna valaki linkelni, nem találom a felvin és a Google is 2006-os cikkeket dob ki.


A 480-as rendszert még ismerem, azzal felvételiztem 3 éve, de azóta nem követtem nyomon a változtatásokat, pedig jövőre ismét jelentkeznék.


Változik-e a felvételi rendszer olyan szempontból, hogy kötelező emelt szint, esetleg kettő?


2011. jún. 4. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Tömören összefoglalva:

-kötelező lesz 1 természettudományos tárgyól érettségi

- max pluszpont 100 pont

-50 pont jár az emeltért

-(már idén is így volt): 40 felsőfok, 28 középfok, összesen nyelvvizsgákért 40 pont.


Tehát 1 emelttel és 1 felsőfokkal sincs meg a max 100 pont, ami idén még kitette a max 80 pontot.

2011. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Basszus, ne már. Ez azt jelenti, hogy noha én 3 éve érettségiztem, ha újra akarok felvételizni valahová, akkor érettségizzek le egy term. tud. tárgyból? Vagy ez csak az újonnan érettségizőkre vonatkozik? Nagy szívás lenne...
2011. jún. 4. 15:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Most komolyan képtelenek vagytok értelmezni, ami le van írva?

Egy szóval sem említi, hogy kötelező természettudományos tárgyból érettségizni.

Azt írja, hogy a HOZOTT pontoknál az ötödik tárgynak természettudományinak kell lenni.

2011. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát vagy mkire vonatkozik, vagy senkire. Ha újra jelentkezel, akkor nem nézik hogy most végzel-e vagy sem.



Egyébként igaza van az utolsónak, én nem is néztem, hogy ez a tanulmányi pontokat írja.

Na tehát akkor nem kötelező még érettségizned belőle jövőre:$

De gondolom 2 évig tanultad, és annak a jegye be fog számítani.

2011. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, teljesen igazatok van. Köszönöm!
2011. jún. 4. 16:47
 6/6 anonim ***** válasza:
A term. tud. érettségi soha nem lesz a felsőoktatási felvételi feltétele. Az érettségi bizonyitvány kiadásának a feltétele lesz legkorábban 2014-től, de ez is még csak tervezet. Vagyis annak lesz fontos továbbtanulás szempontjából, aki akkor szerzi az érettségijét, amikor felvételizik is. Akinek már van érettségije, attól ezt utólag nem fogják megkövetelni.
2011. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!