Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ez az ostoba rendsze...

Miért van ez az ostoba rendszer néhány iskolában?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy biztos bukás, ha a jegyek fele egyes.
2009. márc. 22. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha a jegyek fele egyes, az azt jelenti, hogy a diák/hallgató a tananyag felét egyáltalán nem tudja (pontosabban azt a részt, amiből az egyeseket írta). Ezen az sem segít, ha a másik felét ötösre tudja, mert így is kimarad az az anyagrész, amiből az egyeseket szerezte.
2009. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ostoba, hanem nagyon is helyes rendszer. Ha egyest kapsz, az nagyjából annyit jelent, hogy nem tanultad meg az adott anyagot. Így egy ponton máris hiányos a tudásod, ami pedig abból a szempontból rossz, hogy gyenge alapokra nem lehet építkezni a későbbiekben. Ha pl. általános iskolában nem tanultad meg az elsőfokú egyenlet megoldását, akkor középiskolában hogyan fogod megtanulni a másodfokú egyenletet? Ilyenkor nem lehet azzal védekezni, hogy "mindenből ötösöm volt, csak éppen az egyenletekből kaptam egyest". Senkit nem érdekel, hidd el. Mindenkit az érdekel, hogy ott és akkor, az adott helyzetben hogyan muzsikálsz, ez pedig nem megy úgy, ha nem sajátítottad el az ehhez szükséges korábbi anyagot.
2009. márc. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Ha lehetne, én még szigorítanék rajta. Ez a diák érdeke. Ha sok az egyes, az azt jelenti, hogy nagyon hiányos a tudás. Ilyen tanulót pedig nem kellene tovább engedni, amíg nem tanulja meg az anyagot. Valljuk be, egy 2-es vagy 3-as sem egy olyan jegy, ami a legtöbb esetben elérhetetlen (még egy gyengébb képességű tanuló számára sem), ha van valamennyi szorgalom mögötte.
2009. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!