Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvos szeretnék lenni....

Állatorvos szeretnék lenni. Mindenkinek kell tandíjat fizetnie, vagy hogy van ez? És ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
Budapesti Szent István Állatorvostudományi Egyetemre szeretnék járni,tudom h már elvileg a kormány eltörölte a tandíjat de most akkor hogy is van ez?Senkinek nem kell fizetni?Vagy csak minimálisat?Ja és még annyi hogy nagyon nehéz ez a kar?Tanul esetleg vki ott?
2009. márc. 25. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
ha államilag támogatottra mész akkor nem kell fizetned tandíjat, ha költésgtérítésesre mész az több, mint 1 millió félévente
2009. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)Uhh az elég sok:S És hogy juthatnék be az államilag térítettre n tudod?
2009. márc. 25. 15:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyi ilyen hely van. Felvételikor első körben ezeket töltik fel. Ezt, hogy melyikre vettek fel csak a felvételi eljárás végén tudod meg.
2009. márc. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Basszus:S Hát ez milyen szemétség már..:@És mi/ki dönti el, h kiket vesznek fel hamarabb??Hát a nem támogatottra biztos n megyek,van is 1 milkájuk szüleimnek csakis...:SAzt fizessék olyanok akiknek 3as érettségivel akar egyetemre menni:S
2009. márc. 25. 16:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jól érettségizel akkor bejuthatsz.Azt hiszem biológia és kémia v. fizika v matek(?-utóbbiban nem vok biztos) érettségi kell(meg nem árt megszerezni a pluszpontok nagyrészét sem,szóval emelt érettségi a 3 közül vmelyikből ill.nyelvvizsga).ha megvan a pontod,amit az egyetem meghirdet a felvételre,akkor automatikusan bekerülsz államira.Mivel hamarabb kell jelentkezned,ill hamarabb érettségizel csak később tudod meg,h bekerültél-e,ugyanis az egyetemek július végén hírdetnek felvételi ponthatárokat.Sok sikert!Megoldható a bekerülés ha tanulsz:)
2009. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok

a biológia és a kémia érettségi eredményed fog számítani, itt nincsen választási lehetőséged csak ez a kettő, magyarul neked hatból kell érettségizni

a támogatottra 424 volt a ponthatár a költségtérítésesre 411, szóval nem olyan nagy a különbség, de ha jó tanuló vagy és nagyon jól megírod ezt a kettőt és van egy nyelvvizsgád akkor van esély h felvegyenek

2009. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi 1. válaszoló és 2.válaszoló is!:)Hát igyekszem jól tanulni,kitűnő vagyok,de persze tom h ez még nem elég de mindent megteszek azért h felvegyenek:)Nyáron kezdek nyelvvizsga előkészítőre járni és ha minden igaz,10.nyarán meg is lesz az angol középfokúm:)Biológiából emelt,kémiából meg középszinten kell úgy tom érettségizni.És még egy kérdés:télleg 2 középfokú nyelvvizsga kell a diplomához?Mert azt hallottam.És a két középfokút nem váltja ki az egy felsőfokú?Bocsi a sok kérdésért...:)
2009. márc. 26. 09:46
 8/10 Hintalow ***** válasza:
Háát, én a mostani pontrendszerben annyira nem vagyok otthon, de szerintem az állatorvosíra bekerülni államira akkor van esélyed, ha a követelt tárgyakból jó eredményűt írsz emelt szinten, ill. nem árt egy felsőfokú nyelvvizsga sem a pontok miatt.
2009. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem ha 10.-es vagy még bőven ráérsz azon gondolkodni, hogy a diplomához hány nyelvvizsga kell:)
2009. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9.es vagyok de már csak 3 év,úgyhogy nincs az olyan messze..:)Főleg hogy egy nyelvvizsga letétele 1 év kb.azt mta tanár/középfokú/úgyhogy lassan nem ártana elkezdeni,néhány osztálytársam már jár előkészítőre,mert ugye 11-12.be már érettségire kell készülni,és akkor nem lesz időm amellett még nyelvvizsgára járni...
2009. ápr. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!