Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Kodolányi tényleg rossz iskola?

A Kodolányi tényleg rossz iskola?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 21:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%

nem rossz

de nem ér sokat az ott szerezhető diploma értéke

nyilván értékesebb egy BGF-PSZF közgazdász szak


mivel nem állami, hanem magániskola

igen lehúzós, minden apróságért fizetni kell


két ismerős jár / járt oda

szerették, szeretik

de igen drágának tartják


attól is függ milyen szakra szeretnél menni

nyelvszakok nehezek - sokan kiesnek


ha értékes, HASZNOSÍTHATÓ diplomát akarsz

akkor mérnök szakok ajánlhatók

pénzügyi szakok is jók (gazdasági)- Corvinus, BGF

hiába van sok jogászból, jóból kevés van, és értékes tudást ad


egy jogász / mérnök / közgázegyetemes diploma húsz év múlva is értékes

egy kodolányis nem az

2009. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Amit ebben az országban értékelnek :

Corvinus, ELTE, BGF, Pázmány

vidék : Szeged, Debrecen, Pannon egyetem, Pécs

2009. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%

Nézd, nem tudom miben nyilvánul meg a rossz iskola.

Én a Kodolányin végeztem, igaz a tandíbotrány kirobbanásáig valóban fizettem államin 46.000Ft-ot, a botrány után viszont semmit.Én idegenforgalmat végeztem, a gyakorlat óta van biztos állásom és egyik interjún sem kezdtek el fújogni, hogy Kodolányis a diplomám.

Amennyiben nem vesznek fel államira a BGF/ELTE és társain jó mélyen a zsbedbe kell nyúlnod.

Pl. jogász szak levelezőn Pesten 230.000/félév ugyanez Debrecenben 120.000.

A Kodolányiról semmi rosszat nem tudok mondani, kiváló tanárokkal dolgozik, jó a képzés.

Semmivel sem rosszabb mint a sznob BGF ... csak azért hogy elmondhasd huhhh én a BGF-en végeztem... mindenki magsról tesz rá ... a tudás a lényeg..

2009. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%
Egy barátnőm édesapja két évig tanított a Kodón, azok alapján, amit tőle hallottam... Hát, inkább nézz valami nívósabb hely után, kérlek. Nem lesz túl nagy értéke a diplomádnak. Én inkább a pesti, illetve a nagyobb vidéki egyetemek után kezdenék érdeklődni. Fenn már írta valaki, melyek ezek.
2009. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
98%
Az a tapasztalatom, hogy mindenki a maga sikerének a kovácsa. Láttam én már "elit" egyetemen olyan sunyi, nemtörődöm, lusta diákokat (nem egyet, nem kettőt), hogy el nem tudtam képzelni, hogy hogy fognak diplomát kapni. Mégis megkapták. Most akkor számít az, hogy milyen az iskola? Az számít, hogy a személy mit tesz le az asztalra és hogy használja a diplomáját. Manapság sajnos már majdnem mindenki kaphat diplomát - akárhová is jársz, tehát itt nem arról van szó, hogy aki a Kodolányira jár, kifizeti a diplomáját. Én nem oda jártam, mégis a diákok kb. kétharmada nem saját kútfőből dolgozott a vizsgákon és volt, aki mással íratta a diplomáját. Már szinte bárhol úgy le lehet diplomázni, hogy jóformán semmit sem tanulsz (már aki csal). Most ezek után hogy lehet azt mondani, hogy az én egyetemem jobb, mint a többi? Nem a sulit kellene nézni, hanem azt, hogy az ember milyen, csak kár, hogy egy állásinterjún nehéz eldönteni ezt 10 perc alatt.
2009. márc. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

BGF-PSZF .....elég alacsony a pontszám a fizetősre, úgyhogy ez is megy a süllyesztőbe, ez alapján már nemannyira lehet megítélni valakit úgy, mint régebben sejteni lehetett, hogy ha elvégzett egy jobbnevű sulit, akkor valszeg okoskább.....ma már kevés az a suli, ahova nem veszik fel az embert, ha felkészült ( esetleg újra érettségizik) és fizetni is hajlandó ( mármint a tandíjat)....kolleganőm nem egy lángész, emberileg nulla, tajparaszt és mégis elitt egyetemre jár, persze fizetősre ....nem járhat mindenki elitt egyetemre....sztem azt is nézik, hogy ha volt erőd és kitartásod egy sulihoz, az már jelent valamit....ha valaki nagy koponya lesz a

szakmájában valószínűbb, hogy a jobb sulikból került ki, de nem feltétlenség ez....

2009. márc. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%

Bocsánat de a Pannon Egyetemnek csak az agrár kara ér valamit.


Én jókat hallottam a Kodolányiról. Viszont csak bizonyos szakok esetében nézik a diplomádat. De nekem az a véleményem, hogy ne a név alapján válassz képzést, mert aki akar, az papír nélkül is tud érvényesülni. És az ELTÉ-nek is csak bizonyos szakjai jó, a többin nem tanulnak annyit, mint máshol.

2009. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Már bocs nem pont téma, de nem az számít hogy valaki fizet-e vagy nem, hanem hogy elvégzi-e.

Mert az egy dolog, hogy bekerült.

Ha fizetsz, de nem telejesíted a követelményt, nem mész át a bennmaradási X krediten vagy nem teljesíted első féléved tárgyait x ideig, ugyanúgy kirugnak.

2009. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a sulinak érdeke, hogy minél több pénz befollyon, ezért érdeke, hogy minél többen fizessenek és bent maradjanak...ezért is többek között a 160pontos minimum....:)+ elég égő ha sokan kibuknak :)

pénz beszél....

2009. márc. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Én a Kodolányira járok, teljesen meg vagyok elégedve vele. Komoly, elismert tanárok tanítanak. Az iskola nagy figyelmet fordít diákjaira, én szeretem ezt az iskolát! Hamarosan diplomát kapok, tanultam érte, nem csaltam, úgy dondolom ér majd annyit, mint egy BGF-es vagy bármilyen pesti..
2009. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!