Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy ha valaki 15 félév...

Igaz, hogy ha valaki 15 félév alatt nem tudja elvégezni az egyetemet, abba kell hagynia? Minden egyetemen igy van, vagy vannak kivételek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell abbahagynia, de utána átpakolják költségtérítéses képzésbe.
2009. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nálunk a rendes képzési idő kétszerese a határ.
2009. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát 20 félév?
2009. márc. 29. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, 20 félév. De az állam ennyit nem támogat, csak 15-öt!

Utána költségtérítéses leszel, és ha eléred a 20 félévet, újra kell felvételezni. Az TVSZ szerint akkor is áttesznek költségtérítéses formába, ha a felvett kreditek bizonyos százalékát (talán 50, de ez engem nem érint, ezért nem tudom) nem szerzi meg a hallgató.

2009. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én nem járok egyetemre,tehát engem nem érint,csak kiváncsi voltam,mert hallottam,hogy valaki arra kényszerült,hogy abbahagyja a tanulást,mert nem végzett 15 félév alatt.

2009. márc. 29. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Megjegyzem, én ismerek ilyen egyéneket, akik kb 10edéves létükre itt melegednek, a saját hibájukból. elképesztő lúzer dolognak tartom az ilyet...
2009. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
aki 15 félév alatt sem tud elvégezni egy egyetemet bármilyet- az nem való oda
2009. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van olyan ismerősöm, aki már évekkel ezelőtt rájött, hogy semmi esélye elvégezni a szakot, úgyhogy azért melegszik az egyetemen, hogy Magyarországon maradhasson (ukrán állampolgár, és haza kell mennie, ha már nem jár egyetemre). Persze ez is iszonyú lúzer dolog.


Kitenni tizedévesen fogják, a 20. félév eltelte után. Egyetértek az előttem szólóval: aki nem tudja 15 félév alatt elvégezni a szakát, az nem való oda.

2009. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most ez az

alapképzésre vonatkozik ?

2018. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!