Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb a gimnázium...

Melyik a jobb a gimnázium vagy szakközép?

Figyelt kérdés
4.43 átlag
2011. júl. 16. 00:18
1 2
 1/17 ava87 ***** válasza:
98%
Attól függ, mit akarsz. Ha van egy konkrét szakma, amit tanulni szeretnél, de nem akarod, hogy később azért ne tanulhass tovább esetleg, akkor szakközép, mert szakmát is ad, és érettségit is. Ha viszont nincs olyan szakma, ami érdekelne egyelőre, vagy ami érdekel, azt felsőoktatásban tanítják, akkor gimnázium.
2011. júl. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
00:26 amire te gondolsz, az a szakmunkásképző. A szakközépsikola ugyanolyan, mint a gimi, csak nem kell 2 nyelvet tanulni stb. Én ilyenbe jártam, és sokkal keményebb volt, mint a város gimijei, csak ők nagyra vannak magukkal, mert ők "elit" gimibe jártak. Na persze, még se vették fel őket sehova, mert csak a pofájuk volt a nagy. Nálunk egy erős 3-as náluk csillagos 5-nek felelt meg. De vannak kivételek, vhol jobbaka gimik, vhol nem
2011. júl. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

00:35 nem hiszem, hogy az első szakmunkásképzőre gondolt volna. Vagy te olyan szakközépbe jártál, ami semmiféle szakmát nem adott a végén?


Az első teljesen jól leírta a lényeget. Szóval a hosszú távú céljaidtól és érdeklődésedtől függ, hogy számodra melyik a jobb.


A második szvsz nem éppen jó válasz. Főleg a "náluk hármas, a gimiben csillagos ötös" rész tűnik hm.. furcsának :))

2011. júl. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Szakközép, mert azzal szakmád is lehet az érettségid mellett, amire egyetemi felvételire pluszpont járt, már ha a szakmádnak van valami köze az egyetemi szakhoz. Továbbá még mindig el fogsz tudni helyezkedni szalmádban, ha diplomásként nem találnál munkát.
2011. júl. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Tapasztalatból mondom "sajnos", h nálunk elég keményen osztályoztak. Meg gimiben volt olyan hogy pirospont WTF? Meg olyan, hogy javító dolgozat stb. Amúgy középsuliba nem adnak szakmát, az a szakmunkásképző, a nevében is benne van.
2011. júl. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

ha van már valami szakma, ami érdekel, és tudod, hogy azzal akarsz foglalkozni, akkor érdemes lehet egy JÓ szakközépbe menni, akár az esetleges továbbtanulásnál is jól jön, ha te már azt tanultad - fontos hangsúlyt fektetni a jó szóra.


Ha nincs, akkor érdemesebb egy gimibe, ami szélesebb körű tudást ad, így többfelé mehetsz utána, és mivel nem vesz el időt a szakma, ezért átlagban tanulmányi szempontból erősebbek. Itt hangsúly az átlagban szócskán, mert ettől függetlenül simán lehetnek szakközepek, amik csomó giminél erősebbek.


Szóval függ attól is, hogy mennyire tudod, mit akarsz majd, illetve az általad elérhető gimik és szakközepek milyen erősségűek. Ezek alapján tudsz dönteni, általános válasz nincsen.

2011. júl. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
tudtommal szakközép nem ad szakmát, hanem utána maradhatsz még az iskolában, és az addig ott tanultakra építve megcsinálhatod a szakmát is.
2011. júl. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

01:04 azért szakközép, mert szakmai képzés is folyik, ha odajártál tudnod kellene. Közgazdasági, pénzügyi, egészségügyi, művészeti stb.

A gimiben ilyen nincs.

2011. júl. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Igen, én ezt tudom, én egészségügyibe jártam, de akkor sem ad szakmát. Ott maradhatsz érettségi után tanulni, de oda külön jelentkezni kell és a pontok alapján dől el, hogy maradhatsz-e (általában aki ott tanult az maradhat). De a szakképzés csak annyit jelent, hogy volt 5-6 tantárgy, ami máshol nem, de ilyen semmilyen tantárgy pl. gondozástan, fejlődéslélektan, szociálpszchiológia stb. 1-1 évig voltak kb.
2011. júl. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
szakközép mindenképp,mert máris lesz szakmád,és érettségid is. így ha nem tudod majd h hová menj tanulni,nyugodtabban maradhatsz 1 évet még úgy h közben dolgozol. sztem a közgazdasági a legjobb ebből a szempontból,egy közgáz szakközéppel sokfelé el tudsz helyezkedni. még akár úgy is ,h melózol és levelezőre mész tovább egyetemre.
2011. júl. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!