Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól tettem? úgy választottam...

Jól tettem? úgy választottam bsc-t h azok közül ami tetszett, megnéztem, milyen msc-re lehet menni, melyik tetszik, mert többen mondták h sima bsc nem sokat ér. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy hülyeség. Az elhelyezkedés csak nagyon kicsit függ attól, hogy BSc-d van, vagy MSc-d. Sokkal inkább attól függ, hogy minek tanulsz; szabad bölcsészként MSc-vel sem fogsz soha annyit érni a munkaerő-piacon, mint egy mérnök BSc-vel.
2011. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
olyanokat választottam amiknek értelme is van
2011. júl. 17. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól tetted.
2011. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
van már 2 nyelvvizsgám is azzal sincs gondom
2011. júl. 17. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól tetted, az msc igenis komoly előny, bármit is mond az első válaszoló. Az msc sem minden probléma ellenszere, viszont beláthatjuk, hogy amiből kevesebb van az értékesebb. Márpedig csak az elhivatottabbak vágnak bele még egy két éves képzésbe az egyetemi diplomáért.


Bsc-vel is simán el lehet helyezkedni, főleg a hiányszakmákban, de a mesterképzés jobb alap a munkaerőpiacon. Aki ezt cáfolja, az hazudik.


Bár én a helyedben, ha tehetném, a második diplomámat külföldön szerezném, attól jobb alap nem kellhet. (:

2011. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Településmérnök ***** válasza:
Ez attól függ mi a tudományterület amit választottál. A mérnöki szakoknál, és a természettudományos területeken, tehát ahol van is komoly tétje, hogy mit fogsz csinálni a való életben, mert a tevékenységednek felelőssége van, ott egyértelműen fontos az Msc. elvégzése. Nem véletlenül osztatlan az orvosi, nem lehet csak vágni tudni, varrni meg nem. Egy ház se dőlhet az emberre. A bölcsészek meg, ha jól beszívnak és írnak nagy hülyeségeket, hát abba még senki nem hal bele. :)
2011. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!