Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappalin vagy estin tanuljak?...

Nappalin vagy estin tanuljak? ( Főiskola)

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni...légyszi írjatok érveket mindkettő mellett,illetve ellen! Köszönöm
2009. ápr. 2. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én levelezőn vagyok, nekem tetszik, hogy nem kell kollégiumba mennem, nem kell másokkal laknom, minden héten buszoznom. Elég messze vagyok a sulitól, így nekem könnyebb, hogy otthon nyugodtan tanulok a kijelült anyagot. Kevesebb pénzembe is kerül.

Ha viszont nem tudsz magadtól tanulni, mármint a tanár vázlata(i) nélkül, akkor jobb a nappali. Többen össze tudjátok dugni a fejeteket egy project elkészítésénél, találsz jó barátokat, akik valamiben jobbak és ebben segítenek, vagyis ha van melletted okos nem kell különtanárhoz járnod. Ha szereted a bulikat, a koleszt imádni fogod. De egy saját lakásban is jó lehet, önállóvá válsz. Persze ha az adott városban élsz, nem kell elköltöznöd a szüleidtől.

Nekem az nagyon jó lenne, ha nem élnénk messze a sulitól, és lehetnék nappalis. Nem dolgozom iskola mellett, tehát nekem beleférne, hogy minden nap bejárjak, csak a távolság miatt nem tehetem.

Más érvek.. a vizsga ugyan az,ugyan olyan. A végzettséged sem lesz más, ugyanaz kerül a diplomába, ugyanaz a követelmény (szakdoga, nyelvvizsga, gyakorlat) csak kevesebbet tartózkodsz az intézmény falai között :D

2009. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én meg először nappalin tanultam négy évet, most vagyok levelezős, és az előbbit ajánlanám! Nem kell annyit utánajárni a dolgoknak, sokkal több idő jut arra, hogy a tanár foglalkozzon az esetleges kérdéseiddel, hogy normális jegyzetet tudj készíteni. Találhatsz magadnak hasonló gondolkodású barátokat. Ha sikerül bejutnod államilag finanszírozott képzésre (plusz jó átlagot sikerül összevakarnod), akkor annyira nem is vészes az anyagi oldal.


Sajnos az esti tagozati formát nem tudom véleményezni.

2009. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ellentétben az első válaszoló utópiájával, a diplomádba bekerül az ,hogy levelező tagozaton végeztél, és a munkaadók azt annyira nem értékelik. Miért is tennék ,hisz kevesebb a gyakorlat a tanárok elnézőbbek, a vizsgakövetelmények is alacsonyabbak. Legalábbis az SZTE-n és az ELTE-n így van a többiről nem tudok nyilatkozni. Tudom ,hogy úgyis veszekedni fognak vele, de miért vennél fel a munkáltató a levelezőst ,ha van helyette nappalis. Nem nappalis diplomát csak másoddiplomaként csinálj. Arról nem si beszélve ,hogy nappalin is létezik egyéni tanrend amivel nem kell órára járnod.
2009. ápr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!