Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hogy kezdjek el...

Szerintetek hogy kezdjek el japánul tanulni? Menjek el egy nyelviskolába (ha igen, melyikbe) vagy vegyem fel minornak ELTE-n?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék olyan válaszokat kapni, hogy ne tanulj japánul stb. (A KÉRDÉSEMRE szeretnék választ).


ELTE BTK-ra fogok járni anglisztikára. Nagyon szeretnék japánul tanulni.

1.Minornak elméletileg felvehetném, de nem tudom, hogy nulla nyelvtudással fel lehet-e.

2. Ha specializáció mellett minort is akarok, akkor a 198 feletti kreditekért 4200 Ft/kreditet kell fizetni.

3. Hol tanulnék meg jobban japánul: ELTE-n vagy esetleg egy jó nyelvsuliban?


2011. aug. 6. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
konkrétan nem vagyok elte-s, de egyik ismerősöm elte japán szakra járt. Ő azt mondta, hogy még náluk sem tudott mindenki leközépfokúzni a végén. Szóval egy nyelvsulival biztosan jobban jársz.
2011. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, még azok se tanulnak meg rendesen japánul akiknek ez a fő szakjuk szóval minorral csak nagyon alapszintű tudást érnél el ami egyrészt semmire nem jó, másrészt meg olyan szinten akár magadtól is megtudsz tanulni.


de szerintem valami könnyebb nyelvet érdemes lenne felvenned, sok szorgalommal bármeddig eljuthatnál vele ha önállóan tanulnál rá.. sok időt kell rászánni de megéri.

2011. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát figyelj. Olyan nyelvet akarok felvenni, ami kezdőről indul. Pl. olaszból középfokon vagyok, de nem akarok abból is irodalmat meg nyelvészetet tanulni. Magamtól is tovább tudom fejleszteni felsőfokra. Az angollal is így volt. Emellett még tudok franciául is valamennyire. Más minor nem nagyon van, ami tetszene, max. portugál, de 3 újlatin nyelv szerintem már sok lenne.
2011. aug. 6. 22:08
 4/4 Fehér Barbara Kyoko válasza:
Egy magántanár is sokat segíthet, és a szorgalom.☺️
2021. jún. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!