Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bekerülni a...

Mennyire nehéz bekerülni a BGF turisztika-vendéglátás szakára?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 19:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt turizmus - vendéglátás szaknak hívják.. Úgy hallottam nagyon hízós, én is ezt a szakot tanulom, de nem mondom meg hol :P

szóval igen, nem könnyű bejutni. Sokan jelentkeznek oda, magas a ponthatár, nagyon jónak kell lenni, szükség van emelt szintű érettségi(k)re, és persze nyelvvizsgá(k)ra. A diplomához is 2 középfokú szakmai C kell, az egyiket kiválthatja egy általános felsőfok..

Rengeteget kell tanulni, ez közgazdász szak, van mikro- és makroökonómia, számvitel, gazd.matek.. húzós. De ha nagyon elszánt vagy végig lehet csinálni!!! Ezt ne feledd :)

jah, és nem igaz ám, hogy csak a BGF diploma számít!!! :)

sok sikert

2009. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Töri, angol emelt szintű érettségi megírom jól akkor van esélyem, két nyelvvizsga az meglesz, és még előtte valami vendéglátós technikusi képesítést szerzek úgy van esélyem?


Matekból mindenképp 3as leszek, azt nem tudom feljavítani.


De amúgy az évvégi jegyem legtöbbje ötös csak pár négyes van.

2009. ápr. 12. 09:39
 3/18 anonim ***** válasza:

az előző vagyok..

nézd meg a felvin mennyi volt tavaly a pont, és számold ki kb mennyid lesz.. (meg tudod saccolni, + add hozzá az emelt érettségi és a nyelvvizsga pluszpontjait)

2 érettségi tárgyat néznek: gazdasági ismeretek v. matek v. töri v. idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) v. szakmai előkészítő tárgy (közgazdasági alapismeretek v. kg-i marketing alapism. v. vendéglátó - idegenforgalmi alapism.)

2-t néznek, tehát szerintem nagyon jó ötlet, hogy (a te esetedben) történelemből és angolból elemt érettségit teszel.. írd meg őket jól, és a pontok érdekében a matekot, magyart és választhatót is. Mit válsztasz 5.-nek?

Sok sikert, van esélyed, persze, megvan az minden esélyed, hogy bejuss, de biztos nem könnyű.. Hova jelentkezel még?

2009. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Jah, szerintem nem kell OKJ tanfolyamra menned, azzal csak időt húzol. Habár... lenne előnye is.

Hol és mit szeretnél dolgozni? Mert bizonyos mukakörben dolgozhatsz diploma nélkül is, egy OKJ-val..

Azt hiszem vannak tantárgyak, amiket az OKJn és a főiskolán is tanulsz, ha megcsinálod az OKJ-t, beszámolják a főiskolán, de azt hiszem ezek a tárgyak a szakirány választás után következnek (utolsó év)

Írd le hogyan képzeled a jövődet, talán tudok konkrétabb tanácsot adni!

2009. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Rendben, most még csak harmadikos vagyok egy jó hírű vendéglátós suliban, jó tanuló vagyok szóval jövőre is meghajtom és jók lesznek a jegyeim, de most előrehozott angol teszek, és akkor jövőre megpróbálom emelt szinten mert ha megírom jól, akkor ugye jön a nyelvvizsga vele együtt, és akkor itt érettségi után le lehet tenni ilyen különböző dolgokat hogy pl /Idegenforgalmi technikus, pincér ilyenek/ Azért egy szakmát mindenképp szeretnék szerezni előtte. És akkor utána mennék a fősulira..:D
2009. ápr. 12. 19:39
 6/18 A kérdező kommentje:
a turizmus- vendéglátás szakot néztem ki de már hajlok arra hogy inkább az angol tannyelvű részére jelentkezzek:)
2009. ápr. 12. 19:40
 7/18 A kérdező kommentje:
5. érettségi tantárgynak valószínűleg a Marketing, Vendéglátás és Turisztikai, Szállodaismeretet választom. Erre a háromra kapunk egy jegyet:D
2009. ápr. 12. 19:42
 8/18 anonim ***** válasza:

Xantus János? :)

Nagyon jó tervek. A szakmabeli tárgyakkal biztosan könnyen boldogulsz majd, hiszen alapod is lesz belőlük.. a többi (mikro-makro, matek) meg majdcsak görbül, ha nem is elsőre, másodszorra biztosan! Nem kell görcsölni!!!! :)


[link]


[link]


Ebben a 2 linkben megtalálod a BGF turizmus szakjainak leírását (angol nyelvű szak is), a másikban azt olvashatod, milyen munkakörökben helyezkedhetsz el.

Csak azért írom le, mert szerintem nem kell előtte egy idegenforgalomhoz kapcsolódó szakmát csinálnod, ha mindenképpen diplomát is akarsz ebben a témában, illetve fordítva: ha megcsinálod a szakmát és el tudsz vele helyezkedni, nem kell diploma! Te tudod, de ezeket gondold át.

Én érettségi után egyből továbbtanultam, nem akartam 1-2 éves tanfolyamot (OKJ) csinálni előtte, diplomára hajtok, és azzal szeretnék majd munkát vállalni, akár külföldön is. :)

Csak céltudatosan! Sok sikert a közeledő angol érettségidhez!

2009. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged:D, amúgy ez a makro-matek ez pontosan mi?:D
2009. ápr. 13. 09:44
 10/18 anonim ***** válasza:
mikroökönómia, makroökonómia, gazdasági matek (analízis, valószínűségszámtás), statisztika, számvitel.. nekem ezek mentek nehezebben.. kemény számolás és elmélet, ezek közgazdász szakok, sajnos ezek a buktatói a szaknak.. de ne félj, meg lehet csinálni a vizsgákat (gyakorlással és tanulással)
2009. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!