Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az érettségi?

Milyen az érettségi?

Figyelt kérdés
Állandóan csak ezt hallgatom,hogy úgy milyen nehéz lesz meg így milyen nehéz lesz (pedig van még 4 évem addig). Mégis mindenki azt mondja a családban,ismerősök közül hogy könnyű. Akkor milyen végülis?
2009. ápr. 14. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy állsz hozzá hogy nehéz akkor könnyű lesz. Ha úgy állsz hozzá hogy könnyű lesz akkor könnyen elbukhatod. Jobb félni mint megilyedni alapon az elsővel mindenki jobban jár. Az írásbelikre fel fog készíteni az iskola, a szóbelinél meg fontos hogy minden tételhez legyen 5-6 fontos dolog amit el tudsz sütni, a többit már ki lehet rizsázni (magyarbol meg töriböl). Már-már rájöttek hogy kívülröl megtanulni mindenki tud ugyhogy nekem legalábbis 2 éve még adtak forrásokat, és azt osztályozták hogy a tudásomat a forrás tükrében/elemzésével hogy tudom előadni.
2009. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Az érettségi kb egyet jelent fősulin, egyetemen egyetlen tárgyból a vizsgaidőszak felkészülésére. Vilégosabban: a négy év tanyagaát lezavarod egy félév alatt. Nem nagy cucc annak, aki tud tanulni, előadni a tudását. Elvileg a középiskola erre készítene fel, érdemes eszerint tanulni és fejleszteni a lényeglátásodat, az önálló véleményalkotásodhoz az önbizalmadat, a kommunikációdat és a tanulási rutinodat.:)
2009. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ne keverjük ide a fősulit, szegény egyenlőre még az érettségi felől érdeklődik csak!

Én ugy álltam neki, hogy nehéz lesz, paráztam, már amennyire bárki más is ilyenkor, vizsgadrukk volt!

Végül jól sikerült mindegyik, és utólag már csak egy jó bulinak tűnik az egész. Persze ezt megelőzte 4 év 'tanulás' :) és főleg az utolsó, ami húzósabb volt!

2009. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) szerintem tanulással nem lesz gond,alig tanulok és 4es 5ös tanuló vagyok mivel az anyag kb 80%át már órán megjegyzem:D
2009. ápr. 14. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne keverjük? Nem ijesztgetés a fősuli, nem is mumus, többeknek sikerül elvégezni:) Én arról beszéltem, ami nyilván attól még tény marad, ha nem beszélünk róla is.

Kérdező: ne félj, a kommented alapján menni fog zökkenőmentesen, és külön öröm az, hogy négy évvel az érettségi előtt már foglalkoztat a dolog. :) Biztatlak, és gratulálok a hozzáállásodhoz!

2009. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást ^_^
2009. ápr. 14. 14:33
 7/9 anonim ***** válasza:

13:50-es vagyok!

Én arra értettem, hogy szegény most jött ki az általános suliból nemrég, még csak azt szerette volna kérdezni, milyen lesz az érettségi.

Erre azt mondjátok: annyit tanulsz meg 4 év alatt, mint a fősulis egy félév alatt. Nah, ez aztán nagy viszonyítás volt! Honnan is tudhatná, mennyire nehéz a fősuli??? Nah, mindegy!

2009. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
66%
Tudom, hogy nem a kérdésedre a válasz, de elérkeztél az utolsó évedhez ha jol olvastam! Am én is most fogok érettségizni úgy hogy fel a fejjel és ne parázz. Mondja az aki fél:)
2011. aug. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az első événél van te hülye xd
2013. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!