Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bolonga rendszerben hogyan...

Bolonga rendszerben hogyan működik az államvizsga? Megvédjük a szakdolgozatot és kész? Vagy minden tárgyunkból vizsgázunk? Miben különbözik a másik rendszertől? Melyik jobb? Miért mondják, hog BA diplomával nem kellünk majd sehova?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Első részére kiváncsi vagyok.

Második meg azért, mert ez újdonság nekik, munkaadóknak, nem igazán tudják mit jelent..és amit nem ismernek, meg se akarják, és tartanak tőle...

2009. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nézd ilyen újrendszerű diplomát még én s eláttam megvallom, d erendkívóül kíváncsi lennék rá, van 3 i snekem, de azok mind úgymond régi rendszerűek.

Fogalmam nincs, de amásodik kérdésedre annyit tennék hozzá, hogy tudod a BA rengeteg szak esetében csak amolyan félutat jelöl, már annak aki ért hozzá, aztán persze magánszférában egy munkáltató valószínűleg nem is foglalkozik ezzel.

Megvallom, ennél nagyobb idiótaságot szerintem nem lehetett volna kitalálni muint ez a bolognai rendszer, és azon röhögök, hogy az úgynevezett régóta bolognai országokban meg pl pont mostanában vannak nagy tüntetési hullámok a bevezetése ellen.

Hát mi ezt is megcsináltuk ... amolyan magyar módra persze.

2009. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
A bachelor "diplomát" 3 év alapképzés után adják. Az igazi szakmai képzés utána jön. A diplomával való elhelyezkedésnél is "ilyen-olyan asszisztens" munkaköröket írnak ki. Szerintem valóban nem sokat ér (gondolj bele, hogy a főiskolai diploma is min. 4 év képzés volt, ami azért már szakmai képzés)
2009. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, de mit tudunk csinálni.. :(

Köszi a válaszokat. Bízom benne, hogy mire végzek, rendeződik minden és nem csak kérdések lesznek, hanem már válaszok is :)

2009. ápr. 15. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk info szakon szakdogavédés volt, és két tételsorból kellett húzni. Tehát volt vizsga is, akinek nem sikerült a védés, az nem vizsgázhatott.

Azt mondják, a BA diploma az OKJ felsőfókú és a régi főiskolai diploma között van.

Igazán az MA szakkal együtt ér valamit igazán, én most csinálom a mérnöktanárit.

A gond az, hogy nagyon sok fősuli/egyetem nem kapott akkreditációt az MA szakokra, és kevés a hely, kb. 30%, aki így tovább tud tanulni.

Próbálj minél jobban tanulni, hogy majd bekerülj!

2009. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igyekszem jól teljesíteni :)
2009. ápr. 16. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:
minden iskolában máshogyan van az államvizsga. nálunk a diploma jegye, a szigorlatok, a szakdolgozat és a védésből vont átlag. külön államvizsga nincs. viszont máshol van államvizsga is, ahol a tételeket előre kiadják és azokból kell felkészülni.
2010. febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!