Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan és honnan kell igényeln...

Hogyan és honnan kell igényelnem a juttatásokat az egyetemen? (diákhitel, szoctám)

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre, nappalis leszek (most távos suliba járok - 22 éves vagyok és gyerekem van, másfél éves) - szóval nálunk a suliban nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy bármi tanácsot adjanak továbbtanulás ügyileg, mert az egész osztályból csak én készülök egyetemre.

Ha lenne egy kedves egyetemista, aki leírná nekem részletesen, hogy mi hogy megy, azt nagyon megköszönném.

Szóval az a helyzet, hogy szeretnék diákhitelt felvenni, havi 30 ezret. Ezt pontosan hol kell majd igényelnem, és mi a határideje az igénylésnek? Mikor kaphatom meg leghamarabb? Úgy hallottam, hogy szeptember-októberben nem utalnak, és majd novemberben kapom meg az elmúlt két havit, plusz a novemberit. Ez igaz?

Ezen kívül szociális támogatást szeretnék még igényelni (amúgy ennek mennyi a pontos összege? én úgy hallottam, hogy kb. 20 ezer havonta), már persze ha jár nekem. De mintha úgy olvastam volna, hogy aki családfenntartó, az kérheti. Ezt honnan kell igényelnem majd? És ennek az első érkezését mikorra várhatom majd? Mi a határidő?

Nagyon köszönöm, ha valaki segít nekem!


2009. ápr. 15. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden ilyen igénylést majd csak szeptemberben tudsz intézni. Lesz elég sok.

Diákhitel. Annál a banknál érdeklődj ahol a folyószámlád van. Mert ma már több bankon keresztül lehet igényelni. A nyomtatványokat ott vagy a postán tudod majd beszerezni.

Szoctám: egyetem vagy főiskola HÖK-jénél kell majd igényelni ott kapod meg a szükséges nyomtatványokat és ott megmondják milyen iratokat igazolásokat kell mellékelni hozzá. Első hónapban nem fogsz semmilyen pénzt kapni. Kb okt végén nov elején lesz szoctám is. Diákhitelt igen egy összegben kapod meg a novemberi utaláskor.

Mivel gyereked van és laknod kell lakhatási támogatást is kérhetsz. S mivel nappalis leszel ha az első féléved jól sikerül a másodiktól jár ösztöndíj is a tanulmányi eredményed alapján. Hogy ezek milyen összegek nem tudom mindenhol mások.

Mivel családfenntartó vagy ha jól értem lehet jár még más támogatás is. Ezeket a HÖK intézi és tudja.

2009. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséged!!!! Mostmár világosabban látom a dolgokat :)
2009. ápr. 16. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!