Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen jegyekkel melyik budapes...

Ilyen jegyekkel melyik budapesti főiskolára vennének fel NEM költségtérítéses szakra?

Figyelt kérdés

irodalom- nyelvtan: 4

matek: 2

történelem: 4

angol: 4

választott tárgy (népművészeti ismeretek): 5


+ angol középfokú C nyelvvizsga


Idén nem jelentkeztem, jövőre szeretnék.


2011. aug. 22. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ,melyik tárgyakat veszik ott figyelembe.Melyik szakról van szó?Mi lenne,ami érdekel?
2011. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon sok mindenben el tudnám magam képzelni, pont ezért is kérdezem, hogy vajon hol lenne esélyem, mely szakokon, és azokból válogatnék. nálam minden csak megszokás kérdése, bármibe beletanulok, a szorgalommal nincs gond, csak az idő mennyiséggel. :)
2011. aug. 22. 13:14
 3/11 anonim ***** válasza:
milyen szakok és egyetemek vagy fősulik érdekelnének?
2011. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, és mint láthatod, azért a matek, reál dolgok nem igazán fekszenek. :D
2011. aug. 22. 13:14
 5/11 anonim ***** válasza:
annyit tudok mondani, hogy gazdasági, közgáz vagy mérnöki szakokat illetve TTK-s szakokat ne válassz
2011. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én inkább főiskolára gondoltam, mert ezzel nem hiszem, hogy egyetemre felvesznek, eléggé elcsesztem pl a matekot is az érettségin sajnos. :S


Lány vagyok, szóval az ilyen dolgok, hogy óvónő, stb is nagyon érdekel, meg ezekhez hasonlók. Csak reál dolog ne legyen, esetleg nyelvek, ilyesmi.


Azért ezt kérdezem, mert elsősorban azokra a helyekre fókuszálnék majd a jelentkezésnél, ahol azért nagyobb az esélyem. :)

2011. aug. 22. 13:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, tudom, hogy van google, meg felvi.hu, de először ide jöttem. :)
2011. aug. 22. 13:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok,így szinte lehetetlenség válaszolni,annyira szerteágazóak a lehetőségek.


Itt ki tudod számolni,hogy előreláthatóan hány pontod lesz:

[link]


Utána ugyan ezen az oldalon nézd meg az idei felvételi ponthatárokat azokon az intézményeken és szakokon,amik szerinted érdekelhetnek,és a humán területhez tartoznak.


A személyes véleményem az,hogy inkább találd ki,hogy mi érdekel,mivel foglalkoznál szívesen,ne úgy állj hozzá,hogy majd beleszoksz.Így ugyanis elég hamar meg lehet unni az adott területet,ki lehet égni,illetve nehezebb is munkát találni,mivel jóval kevesebb a személyes érdeklődésed és a motivációd az adott terület iránt mint másoknak,akik szívvel-lélekkel csinálják.


21/L

2011. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van, köszi. :)


csak arra lettem volna igazából kíváncsi, hogy mely intézményekbe lehet ilyen átlaggal bekerülni, és majd azokon belül fogom megnézni.


Olyan iskolát szeretnék, ami nem nehéz, de viszont nem is rosszhírű.

2011. aug. 22. 13:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Az intézményeken belül is eltérnek a pontszámok karonként,szakonként.Akkor nézzük az ELTE-TÓK-n elég színvonalas az óvónőképzés,és idén 325 pont volt a határ.


Ezeket a tárgyakat fogadják el,illetve van egy alkalmassági vizsga:

[link]


A te esetedben érdemes lenne magyarral és törivel menned.Így már könnyebben ki tudod számolni szerintem.

2011. aug. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!