Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolára megyek. A választha...

Főiskolára megyek. A választható nyelvek : német, angol, latin, spanyol, francia. Mit válasszak?

Figyelt kérdés
Németből van középfokú nyelvvizsgám. Az angolt egyedül is tudom tanulni. (egy másik iskolában ingyen tanulhatom kezdő szintről az angolt) Valószínüleg a másik 3ból fogok választani. Melyiket javasoljátok, és miért?
2011. aug. 24. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ha európában szeretnél maradni, akkor a francia

ha usa felé kacsintgatsz, akkor a spanyol

2011. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én elfogult vagyok a spanyollal, mert nagyon tetszik, de szerintem a spanyol és a francia is nagyon hasznos. :)

A latin akkor, ha a szakmád miatt jól jön, vagy esetleg alapnak akarod a többi latinra épülő nyelv tanulásához.

Én egy évig tanultam latint, és nagyon nem szerettem (de ez azért van, mert szörnyen tanították, csak nyelvtani táblázatokkal... brr...). Mindenesetre most spanyolt tanulok, és nem nagyon segít az a kis latin tudásom...

Szóval én a francia vagy spanyol közül választanék a helyedben.

2011. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát akkor marad a spanyol vagy a francia.

mindegy, hogy melyiket. kb egyenértékűek.

2011. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen fősuli?
2013. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán a franciát választanám
2013. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
latint semmiképp!
2013. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!