Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik az "órák felvétele...

Hogy zajlik az "órák felvétele" egyetemen? Honnan fogom tudni hogy melyik óra mit takar, és hogy hány kötelező óra van? Kedden 11-re kell mennem, mennyivel hamarabb legyek ott? Úgy hallottam, nagy"harcok" folynak az órákért.

Figyelt kérdés
Esetleg Gazdálkodási és menedzsment-es hallgató tudna nekem segíteni? Vagy ME-es?
2011. aug. 28. 10:04
 1/7 reptoid ***** válasza:

Keresel egy elsős tantervet a szakodra, ott le lesz írva, hogy mik a kötelező tárgyak.

Harcok a nem kötelező tárgyakért szoktak lenni. Kötelező tárgyakból hirdetnek annyi helyet, hogy mindenki beférjen. Ilyenkor az időpontokért van harc, mert 1 tárgyat több időpontban is tartanak, lehet választani a kedvező, kedvezőtlen időpontok között. A harc az inkább verseny, ki tudd hamarabb jelentkezni 1 időpontra, míg be nem telik.

Ha 11-re hívtak, akkor 11-re érj oda. Persze ha ismered az egyetemed, az épületeket, termeket. Ha nem, akkor korábban, hogy megleld.

2011. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
megnézed meg a mintatantervet. arra rá van írva, hogy hányadik félévbe milyen órákat kell felvenned.
2011. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem érdemes 9re mennem?
2011. aug. 28. 11:59
 4/7 reptoid ***** válasza:
Ülhetsz 2 óra hosszát semmittevéssel, de én a helyedben inkább aludnék.
2011. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Én is most leszek Me-GTKs,de PSZ...nekünk szerdán kell 9 órára...neked nem?? azaz nekem a tájékoztatóban,amit postán küldtek ez áll.

2011. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egyáltalán be kell menni?mert van aki azt mondja,h neptunon kell csak.otthon.
2011. aug. 29. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó Szerencsét!


Miskolci gépész hallgató vagyok. Nem kell bemenned az egyetemre holnap, elég, ha egy olyan számítógép közelében vagy, amiről tudsz internetezni, és be tudsz lépni a Neptunba. Gondolom kaptál azonosítót és jelszót. Amúgy meg általában az elsősöknek felveszik a tárgyakat központilag. Mondjuk nem az összeset, idegen nyelv és választható tárgyak azok kimaradnak, azokat maguknak kell felvenniük. Gépész karon legalábbis így van, a szomszédban nem tudom mi újság van ilyen téren :D.


Szóval szerintem felesleges bemenned (egyenesen hülyeség), maradj otthon, aztán majd a szobádból felveszed a tárgyakat, ha fel kell. De ha attól megnyugodsz, hogy bemész, menj be, aztán legfeljebb a könyvtárba mész 11 órára, vagy ha ott nincs hely már, akkor pedig az A/1 épület második emeletére, ott vannak az infós termek egymás után, operátori szobába bemész, felírod magad a lapra, mikor jöttél, majd beülsz egy géphez.


A nagy harcokról már írtak, csak megerősíteni tudom. Következő félévekben már tapasztaltabb és rutinosabb leszel, tárgyfelvétel előtt 3-4 nappal már megvan az órarend, az alapján pedig összefésülsz egy olyan, egyéni órarendet, ami neked a legjobb. Ezt mégis hogy? Úgy, hogy ha több tankörötök van, akkor a gyakorlatok nincsenek egy időpontban. Az előadásokkal nagyon nem tudtok operálni, azok kötöttek, viszont a gyakorlatokkal szépen le lehet rövidíteni egy napot :D. Vannak, akik bevállalják, hogy hétfőn-kedden este 6-ig vannak, szerda-csütörtök már laza, a péntek meg üres. Érzed ugye, hogy miért mennek a harcok? Ha van egy fasza, kialakított órarended, és nem sikerül felvenni oda, ahová szeretted volna... Bukhatod az egészet is akár, mert óraütközések is lehetnek miatta... Két helyen egy időben meg nem tudsz lenni.

2011. aug. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!