Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi szakma után. Mennyi...

Érettségi szakma után. Mennyi idő lenne a kötelező képzés, ha a 9-10. osztályom, plusz a szalmám már megvan? Valami turbó gyorsított módszer kellene. Különbözeti vizsgával lehet egy év?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 18:09
 1/2 ava87 ***** válasza:

Két év lesz ez. Nem lehet összecsapni a 11-12. osztályt, ott a legtöbb a tananyag. Különbözeti vizsgával nem lehet, maximum osztályozó vizsgával, de akkor az összes tárgy 11.-es anyagából le kell vizsgáznod, és akkor mehetsz rögtön 12.-be. De hogy ennek az érettséginél mennyire látod előnyét vagy kárát, azt már nem merném megtippelni.

Én levelezőn végeztem az utolsó két osztályt, és nem bántam meg, hogy két évig tartott, hiszen így az érettségit is szét tudtam osztani két évre. 11.-ben a két választhatóból, 12. osztályban meg a maradék háromból, így bőven jó volt.

2011. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha a 9-10 osztályod szakmunkásba volt, akkor 3 év lesz az érettségid, mert azt csak 1nek számítják be. ha szakközépbe, akkor 2.
2011. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!