Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veszprémi Pannon Egyetem v....

Veszprémi Pannon Egyetem v. Budapesti Gazdasági Főiskola? Melyiknek jobb a színvonala? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval idén vagyok végzős és mindenképpen közgazdasági irányba szeretnék tovább menni! Tehát pénzügy-számvitel szak :)... a ponthatár közel azonos volt ... PE-n 396, BGF-en 401 :S (mindenképpen államilag fin. szak jöhet szóba)

Szóval a bgf-nek nagyobb "hírneve" van és hozzám személy szerint közelebb is áll :) Szerintetek?...

Amúgy igazából én csak Pestre szeretnék menni, mert valószínűleg így is bejárós leszek (szfváron élek) és pesten könnyebb lenne minden mint veszprémbe :)


2011. szept. 2. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megválaszoltad magadnak :))

Én Veszprémben lakok, és jókat mondanak a PE-ről is, bár én PTE-re járok :)

2011. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Mindenféle képen BGF-re menj! PE nem nagy szám, az oktatás ok, nem nagy szám. Nyelvi téren a PE egy katasztrófa csakis angol és német nyelv van több nincs... BGF-en van orosz, arab, olasz, francia, spanyol...
2011. nov. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
32%
Mindenképpen a BGF!! Nagyon felkapott lett az elmúlt években, a Pannon már azért sem előnyös, mert vidéki stb. Bárki bármit mondd, ha fővárosi egy suli sokat nyom a latba. Én már csak tudom!!!!
2012. jan. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
12%
Kedves kérdező! Én a PE nemzetközi gazd szakára jártam. első évet teljesítettem hibátlanul, könnyűszerrel, nevetgélve. a vizsgák nevetségesen egyszerűek volak, kérlekszépen gépen, tesztesek. pl mikorovizsga 20 kérdés mindenkérdésre opcionális 3 választás. egész évben ittunk, volt h vizsgára is is másnaposan mentünk. lényegében semmit nem tanultam. és meglepődve realizáltam hogy ez a nagy egyetem amiről beszéltek hogy félnünk kell? Hát barátom nem ez nem az.Most a DE egyetemre járok, és azt kell hogy mondjam első félévemben megéreztem a hirhetd majd ha egyetemista leszel megszenveded dolgot. remélem hogy kinövöm magam olyan naggyá hogy bezárrassam azt a kamu *ar pannon egyetemet, korrupt az egész bagázs, semmit nem adnak amivel több lehetsz és tényleg tényleg felháborodva mondom neked hogy az nem egyetem, és nem is értem hogy hogy lehet még mindig elismert. ég és föld a különbség a pannon egyetem én nekem a Debreceni egyetem között. Mondjak még elrettentő példákat? Nemzetközin ugye két nyelvvizsga kell szakmai, nos a Veszprémi egyetemen csak angolt vagy németet tanulhatsz, viszont szívesen látnak a saját nyelviskolájukban ami nagyon jutányos áron megtanítja neked órai kereteken kívül amit kell. Általában normálisabb színvonalú egyetemeken,a nyelvoktatás alapértelmezetten felvehető az óráid közé pl bgf en is ugy tudom vmi kis jelképes összegeket kérnek, nem húz le az iskola sajátrészre, csak annyira hogy éreztesse veled hogy fizetned kell érte szóval akkor már ne hanyagold el. pl itt 22e/félév a spanyol. Összességében ha a PE-n végeznék, azt mondanám neked, hogy hát azért tanultunk de akkor nem lenne az az összehasonlítási viszányom ami van és nem látnám hogy a normális színvonalas egyetemek miben különböznek a fél órás Xelgetős teljesen hivatalos vizsgáimmal és nem is érteném hogy mért nem akarnak Veszprémi diplomával alkalmazni sikeres cégeknél.( elnézést az ingerültségért)
2012. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

A nyelvoktatás valóban rossz, sajna.

Azonban a nemzetközi gazd hatalmas büfé... tudom, onnan léptem le. Más egyetemen max jobban megszopatnak a követelményekkel, de többre azzal a diplomával sem mész. Majd meglátod. Nem az egyetem miatt, hanem a szak miatt. Egyébként nézz meg a PE-n egy mérnökképzést, ne a GTK-s tömegszakból ítélj meg egy egyetemet, ami nem mellesleg csak arra jó, hogy a fejpénzt megkapják utánad és a mérnökök színvonalas képzésére fordítsák. Hogy méginkább részrehajló legyek, nem tudom, hogy te melyik vizsgán jártál, de a teszt sok esetben éppen, hogy nem kedvez neked. Gondolok itt a számolásokra, amik a vizsga felét teszik ki, és ha rossz az eredmény, a kutyát nem érdekli, hogy mit számolgattál. Tény, hogy vannak GTK-s alapozótárgyak, ahol a tesztes vizsga bevett szokás. Azonban láss túl a büfészakodon, az alapozótárgyakon és nézz meg akár egy alkalmazott közgázt vagy pénzügy-számvitel képzést.

2012. febr. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia! Lehet mar nem aktualis amit irok de azert elkezdem.Habar asse tudom hogy hol kezdjem :D ... a Lenyeg hogy a Pannonra jarok(gazdaszkent) utolso evemben es nem ertem ezeket a kommenteket. Eloszor is ... oke vannak tesztes vizsgak ... kb a szotyi tantargyak azok meg az elso felev targyai :D ... a mikro meg nagyon durvan tanar kerdese ... ha rosszat fogsz ki nem olyan egyszeru a targy mint ahogy azt az elottem kommentelo irta ... egyszeru targyak!? Melyikre gondoltok? persze vannak ... de Altalanos menedzsment pl?:D amibol mar 1500 vizsgaznak annyira szivatjak a nepet ... persze nem csak ez az egyetlen ilyen targy a GTKán csak példát irtam. A nyelvi kepzessel egyet értek ! Azonban nem csak nemet meg angol van ... en pl iden portugalul tanultam , ezen kivul meg van spanyol,orosz,perzsa stb. De mind1is nem ezert irok h itt velekedjek errol csak nem ertettem az elozo dolgokat ... a lenyeg az hogy sztem teljesen mindegy hova mesz ... a diploma csak elofeltetel ... gondolj bele ... a tied egy vallalat kit veszel fel? Aki szimpatikus azt ... a diploma csak egy belepo ... onnantol kezdve minden rajtad mulik ... en legalabbis igy dontenek ... mellesleg meg lassan mar azis mindegy milyen diplomad van :D Ismerek olyan embert aki a Lidl logisztikai vezetöje es toritanarnak tanult ... vagy olyan epiteszt akinek diplomaja sincs ...

vagy az egyik baratom aki a BMEn tanult és egy szakmunkas vette el tole a helyet aki marha jol programozott :D nem a diplomarol szol :) Valaszd azt amelyik varos neked szimpibb!!! Remelem segitettem!!!Sok Sikert!!!

2012. febr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Én sem értem amit az előzőek írtak, egyrészt PE GTK-n az összes közgáz szak tárgyai ugyan azok az első 3 félévben.

Vannak tesztes vizsgák a töltelék tárgyakból pl. pszichológia, gazdaságszociológia, de van számvitel is, többféle matek, menedzsment ahol igen nagy a bukási arány, semmi képpen nem büfészak a nemzetközi gazdálkodás.

2012. márc. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!