Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sokan mondják hogy nehéz...

Sokan mondják hogy nehéz bennmaradni a BME-n. Hogy értik?

Figyelt kérdés
Tudom hogy úgy értik hogy nehéz bennmaradni, de ez miben nyilvánul meg?
2011. szept. 4. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Sok tárgyból ahhoz, hogy legalább a kettest megkapd, tudnod kell gyakorlatilag az egész anyagot. Talán nincs is olyan diák, aki ne bukott volna pár tárgyból legalább.

Ha viszont túl sok tárgyad nincs meg az első év végére, akkor kirúgnak. Na ezért nehéz bennmaradni.

2011. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Akkor röviden és tömören azért nehéz bennmaradni mert tanulni kell mint a güzü
2011. szept. 4. 15:28
 3/7 A kérdező kommentje:
És mennyi az a tárgy ami meg kell legyen? Gondolom ott is elmondják, csak kíváncsi vagyok
2011. szept. 4. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 30 kredit év végére, ez amúgy az előirányzott mennyiség fele.

De nem a tanulással van a fő gond. Hanem vannak olyan tárgyak, amit nem lehet megtanulni, vagy érted, vagy nem. Ha nem érted, akkor teljesen mindegy, mennyit magolsz rá, úgyis megbuktatnak. A követelményekben is benne van. Sokan bukják el úgy, hogy kiderül, egyszerűen nem értik.

2011. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Előbb utóbb csak megérti. Vagy legalábbis én olyan vagyok hogy egyszer csak megértem. Vagy első olvasatra, vagy ezredikre
2011. szept. 4. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Na és mikor van 3 tárgyad amit nem értesz, és mindegyik csupán 300 oldal, azt hányszor olvasnád el? És a többire mikor tanulnál? Kicsikém, ez nem így megy, mint Narutónak, hogy ha sokáig tanulom, egyszercsak menni fog.
2011. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a vizsgaidőszakban kezdesz tanulni, hanem rögtön az elején, ha nem érted, kérdezel a gyakorlatvezetőtől, csoporttárstól, azért nem olyan reménytelen a dolog.

Munkásnak biztos munkás, hacsak nem vagy kifejezetten matematikus alkat 140 feletti IQ-val. És még akkor is tanulni kell.

2011. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!