Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szakos hallgatók!...

Pszichológia szakos hallgatók! Milyen tantárgyakból kell érettségiznem és milyen szinten, hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
11-es vagyok, magyar és töri faktra jelentkeztem, ezzel bejuthatok? Milyen tantárgyak fontosak még? A DE-re szeretnék majd felvételizni.
2011. szept. 10. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
felvi.hu-n megtalálod a részletes követelményeket, azt hiszem igen ezekkel bejuthatsz. Viszont én mégis ajánlom a biológiát ,erősen kell oda majd anatómiánál (nyilván nem orvosi anatómia). Barátnőm matek emelttel és közép biosszal jutott be és azt mondta, hogy nem is dönthetett volna jobban anno, matek jó lesz statisztikához, a bioszt meg már leírtam :) sztem bioszt mindenképp vedd fel töri helyett!
2011. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha nem veszem fel a bioszt faktnak, akkor az alap órán leadott anyagból középszinten leérettségizhetek? Mert akkor abból 11. év végén le is érettségiznék.
2011. szept. 10. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom milyen tanárod van. Az enyém olyan volt, hogy akár emeltre is elmehettem volna az alapórákból olyan durván leadta :D Bár szerintem a biosz az főleg egyéni felkészülésen múlik, egy-két rész van csak, ahol tanár segítségét lehet ismétlem lehet kérni, pl genetika, de azt én itthon egyedül is megértettem.

Én kiegészítő érettségit csinálok jövőre és az orvosit célzom meg (most OKJ-ra járok), de már elkezdtem tanulni, egyenlőre a Lénárd féle (barna) könyvekből illetve saját jegyzetből, illetve Havas Thyrának van egy összefoglaló (rózsaszín) biológia könyve közép-és emelt szinten, az se rossz.

Középszinten a Lénárd könyvek bőven elegek, nem tudom miből tanulsz, ez szokott a leggyakoribb lenni, plusz még a Mozaik, az is tökéletes rá

2011. szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem a Lénárd-könyvek vannak meg, a Mozaikból csak az utolsó (12-es). Akkor ez elég is? Mert ha igen, akkor nem iratkozom át biosz faktra. Egyébként a tanár középszinten tanít, mert nem valami nehéz a tananyag (főként azért, mert értem a bioszt) :)
2011. szept. 10. 18:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég, ha ezekből készülsz, de ha előrehozottat akarsz, akkor már most kezd el a felkészülést, valamint szólj a tanárodnak, hátha tud benne segíteni, esetleg könyvet ajánlani, amit még tudsz hasznosítani.

Van ez a Nagy Biológia Feladatgyűjtemény (zöld) onnan csináld meg a középszintű feladatokat. Különben meg a Lénárd-könyvek tökéletesek :)

2011. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én magyar emelttel meg francia középpel jutottam be, pusz angolfelső nyelvvizsga. szóval biosz nem feltétlen kell, de nem árt a tanulmányok miatt...
2011. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Húúúú, köszi szépen mindkettőtöknek :) Sajnos az a feladatgyűjtemény nekem nincs meg, de megpróbálom elkérni valakitől, akinek megvan. Egyébként az előrehozottal szerintem nem lesz probléma, mert a sulinkban kicsit módosítottak a tanterven, és 9-től 11-ig van bioszunk, tehát minden anyagot leadnak év végéig.
2011. szept. 11. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!