Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsős egyetemisták/főiskolások...

Elsős egyetemisták/főiskolások! Eddig hogy tetszik az iskola/tanárok/csoporttársak? Hány ismerőst sikerült eddig szereznetek? És hogyan közeledtek mások felé?

Figyelt kérdés

Hogy tudtok elkezdeni egy beszélgetést ismeretlen emberekkel?:)

Melyik suli?-


2011. szept. 25. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom..nem igazán tetszik. A tanárok mind eléggé "agresszívek",nem magyarázzák el az anyagot rendesen csak leadják és olyat kérnem háziként pl statsztikából vagy pénzügyből amit még nem is vettünk. Tudom,egyetem de akkor is,ha nem mondanak legalább egy képletet elég nehéz rájönni a megoldásra.

A csoporttársak is érdekes emberek. Kb. a felük azon szenved hogy be kell járni órákra,ellógnak aztán csodálkoznak hogy nem értik az anyagot. Kb. 10 olyan ember van akikkel hosszabban elbeszélgettem a többiekkel csak pár szót,azt is segítő szándékkal házikhoz facebookon.

Ismeretlen emberekkel elég nehezen beszélgettem el mindig is,nem tudtam hogy álljak hozzá mert mindig attól félek hogy túl sokat árulok el magamról aztán azt később felhasználja ellenem. Itt végülis nem igazán volt baj az elbeszélgetéssel,eddig a tanárokról,előadásokról és hasonló témákról beszélgettünk.

2011. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Tudom, ki vagy első hozzászóló, túl sokat árultál el most magadról.
2011. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem pont fordított véleményem van mint az elsőnek. Itt mindent elmondanak, no lehet egy picivel többet várnak tőlem alapnak mint ami van, de ezt korrigáljuk mert pl. felsőévesek tartanak sok-sok embernek egy kis sörért korrepetálást :D (van egy tárgy első szemeszterben ami húzós...). Azon kívül az emberek kedvesek, no persze én se ismerkedtem meg még sokakkal(valami 140-150en vagyunk), de vannak már akikkel már elvagyok.

Olyanok amúgy itt is vannak, facebook-on emberkék menőznek, hogy "hehe én csak jövőhéten megyek először xy gyakorlati órára" meg hallok párat xy órákon menőzni, hogy "ebből is emeltre kellett volna menni" miközben 20perce még azt mondta semmit nem ért :D De állítólag ezen a szakon (elte TTK fizika) mindig az ilyen 100-150es indulókból mire elvégzik jó ha 30 marad egyben. Már úgy értem, hogy ennyien csinálják meg évismétlés/otthagyás nélkül.

2011. szept. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
nekem tetszik az enyém. kémia szak egy kisebb egyetemen. tanárok viszonylag kedvesek, eléggé hátulról kezdjük az anyagot, szóval nincs túl nagy változás a középsulihoz képest. pl a szintfelmérő kitöltése max 7-8 percet vett igénybe, úgy hogy egyetlen hibám volt... bár gondolom 1-2 hónap alatt benehezedik majd, de hát ezért egyetem. szaktársak is jó arcok, sokat ismertem már máshonnan, suli alapból a saját várásomban van, így az ismerkedés és a beilleszkedés nem nehéz dolog.
2011. szept. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!