Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen vélemények, tapasztalat...

Milyen vélemények, tapasztalatok vannak a Károli Gáspár Református Egyetem- szociális munkás szakáról (nappali 6+1 félév)?

Figyelt kérdés

Igazából minden érdekel. Milyen nehéz a bejutás a költségtérítéses szakra? A képzés milyen ?

Ha vannak más iskolákról tapasztalatok ezen a szakon..az is érdekelne.

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2011. szept. 26. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem annyi tapasztalatom van, hogy a fél család szociális munkás, (bár nem a károlin végeztek) és nem éri meg fizetni a képzésért, mert olyan szar a fizetés. Persze, ha erre vágysz, ez minden álmod és már nem tudod ingyenesen elvégezni, akkor igen de nem hiszem, hogy 70-80 ezres fizetésért annyira sok értelme van évekig fizetni a 110 ezer forintot félévenként. Főleg, hogy gyakorlatilag az államnak teszel azzal szívességet, hogy pesztrálod a hajléktalanokat/hátrányos helyzetű fekete lábúakat/fogyatékosokat/időseket/szenvedély betegeket és így tovább ami épp tetszik, egy csomót fizetsz érte, hogy segíthess, aztán kiszúrják a szemed egy kis apróval.


Egyébként a képzés nagyon érdekes, ha van elhivatottságod nagyon lehet szeretni, én mindig csak tátott szájjal hallgatom, (bár úgy vagyok vele, hogy na én aztán be sem tenném a lábam olyan helyekre, ahol mondjuk nekik el kell fogadni és enni/inni abból, amivel kínálják), nekem minden rokonom nagyon szereti a munkáját, bár elismerik, hogy gyalázatos pénzt kapnak érte, meg lelkileg is megterhelő lehet. És elég sok területen próbálkozhatsz, ha pl. az idősekkel nem tudsz mit kezdeni, de pl. fogyatékos gyerekeket gondozó intézményben szívesen helyezkednél el és fordítva.

2011. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!