Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikáció és Médiatudomány...

Kommunikáció és Médiatudomány szakkal szeretnék (többek között) marketinges állást. Szerintetek a BGF-et, vagy a BKF-et válasszam?

Figyelt kérdés
A BGF-en a választható szakirány a "PR és Szóvivői", a BKF-en "PR, reklám, marketing". Bár a BKF master szakiránya jobban hangzik, a BGF-hez húz egy picit a szívem, mert imádom a gazdaságot. Szerintetek melyik lenne a megfelelőbb számomra?
2011. okt. 6. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha marketinges állást szeretnél, akkor talán marketinges szakot/szakirányt válassz.


"BGF-hez húz egy picit a szívem, mert imádom a gazdaságot"

Jájj %) Ez elég érdekes érv :) A szakod neve és az oktatott tárgyak érdekeljenek inkább, ne a suli neve. Vagy Corvinusra se mennél, mert nem szerepel a nevében a G?

2011. okt. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben akkor kereskedelem és marketing szakra mennék,de te tudod.


Ha ez a kettő közül kell választani,legyen a BGF,de nem a te érved miatt:)


21/L

2011. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a válaszokat. de még mindig nem vagyok meggyőzve. Az, hogy a szakiránynak mi az elnevezése, az SOKAT SZÁMÍT? Nekem nagyon fontos a kommunikáció elvégzése, de inkább marketing irányban szeretnék elhelyezkedni (a végén lehet, hogy inkább mégis a médiában helyezkedek el, mert már most szerkesztő vagyok egy hírportálon). A kereskedelem és marketing szak nem nekem való...
2011. okt. 7. 12:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze,hogy sokat számít,hiszen az egyes szakokon,szakirányokon mást tanítanak,más felé visz az az út,más a szemlélet,a tárgyak stb.Vannak kivételek,de általában a munkáltatót érdekli,hogy mit végeztél.Marketingesnek pedig józan paraszti ésszel is ki lehet találni,hogy marketing végzettségű jelentkezőket várnak.Egyébként nem kell kommunikációt végezned ahhoz,hogy a médiában dolgozz,illetve ott aztán igazán nem számít a végzettség,csak az elszántság,a jó kapcsolatok stb.


21/L

2011. okt. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elég furcsa érvet hoztál fel... ha kommunikáció szakra mennél, akkor annak nem sok köze van a gazdasághoz?

Én a BKF-et ajánlom, de szerintem menj majd el valamelyik nyílt napjukra, és érdeklődj, meg tapasztald meg személyesen a dolgokat.

Itt van a honlapon a kommunikáció szak leírása, meg a szakirányok: [link]

És ha írsz a facebook oldalukra, biztos találni fogsz olyat, aki ezen a szakirányon tanul: [link]

2011. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Érdeklődni fogok még akkor aktuális hallgatóktól is.


A Gazdaság és a Kommunikáció-t úgy gondoltam, hogy gondolom a BGF-en gazdaságorientáltak a tantárgyak, míg a BKF-en sajtó-szagúbb az oktatás. Az ideális az lenne számomra, hogyha a BGF-en lehetne PR-reklám-marketing szakirányt választani a kommunikáción belül. Szóvivő nem szeretnék lenni.

2011. okt. 7. 16:23
 7/9 A kérdező kommentje:
Olyat lehet csinálni, hogy BGF-en csinálom a BA-t és BKF-en a mastert? Vagy nem ajánlatos?
2011. okt. 7. 16:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Imádod a gazdaságot.....hmmmm....akkor miért nem azt akarsz tanulni? Mert a kommunikáció és médiatudomány fikarcnyit se, a marketing meg éppen, hogy érinti a témakört.


Egyébként mindkettő totál felesleges büfédiploma, a marketing talán egy kicsit jobb a kommunikációnál. Egy hangyahajszálnyival.

2011. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem a diplomától várok jó állást, hanem a tudás és a kapcsolatok szerzése az elsődleges célom az egyetemmel... meg hát legyen már valami papírom arról, hogy milyen szakmában tevékenykedek, ha egyszer úgy adódik, hogy fel kell mutatnom...
2011. okt. 7. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!