Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik évben akarják bevezetni...

Melyik évben akarják bevezetni, hogy minimum 1 természettudományos érettségi kötelező legyen?

Figyelt kérdés
Fizika, biosz, földrajz, kémia..
2011. okt. 11. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Épp a napokban olvastam, hogy egyelőre nem vezetik be.
2011. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Jé, esküdni mertem volna, hogy pl matek alap. :)
2011. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A matek az "absztrakt" tudomány, nem természettudomány.
2011. okt. 11. 23:08
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Szabadon választható tárgyként nagyon nem is tudsz mást választani:D

Miből akarsz,tesiből vagy rajzból?Szerintem az nehezebb,mert a készségtárgyakból még rosszabbak a gyerekek,mint a természettudományi tárgyakból.

Én speciel a törit nem tennén kötelező érettségi tárggyá,a múlt elmúlt.A jövő pedig a természettudományokban van.

Nem azt mondom,ne legyen egy általános műveltség töriből,de szerintem tök felesleges érettségi tárgynak.

De a magyar irodalom is kb ilyen.

2013. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 C2H5OH ***** válasza:
66%

Ha nem lenne töri és magyar, akkor nem lenne ekkora impaktja és szórása az egész érettséginek. Plusz szűrők, ennyi. Mellesleg alapesetben ezekre is tanulsz a gimiben, szóval felfogható memoritereknek, ami elősegíti hogy minden dolgot később gyorsabban seggelj be.


Egyébként tök felesleges lenne eltörölni ezeket, mert akinek nem fontos és van józan esze, mindkettőt kirázza négyesre össz-vissz egy hét tanulás alatt, akinek fontos az meg elmegy emeltre és ha már ott van, komolyabb szinten veszi. Szóval baromi felesleges és tök logikátlan az ötlet, amit felvetettél.


Mivel még nincsenek róla hírek, és ezeknek 4-5 év a lefutási idejük, így azt mondanám hogy 2018 után valamikor, persze ha nem tűnik el ez is a süllyesztőben.

2014. jún. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Na, most akkor ennyi erővel a matek is felesleges. 2009-ben érettségiztem, és eddig egyszer sem kellett használnom a középiskolában megszerzett matematika tudásomat. Bőven elég volt, ha az alapokat használom :D Szóval nekem kb annyi értelme volt, hogy tanultam a matekot, hogy semmi. Ugyanakkor a történelem és magyar tudásomra szükségem volt és van is. De persze nyilván ez beállítottságtól, munkahelytől, stb függ. Szerintem az lenne jó, ha a diákok összeválogathatnák maguknak, hogy ki miből akar vizsgázni. (mint egyes külföldi országokban). Az egyetemek, főiskolák megadnák, hogy az adott szakhoz mit kérnek és ennek tükrében választhatna a diák. És ez így lenne fair. Mert ismertem én olyat, aki kitűnő lett volna, de minden erejét és idejét elvitte a matek tanulás. Meg olyat is, aki rohadtul vágta a matekot, de elvették az idejét a humán tárgyak, amikből gyenge volt.
2014. szept. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!