Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg csak 22 éves korig...

Tényleg csak 22 éves korig lehet ingyenesen nappalin tanulni? De akkor mi az a 12 ingyenes félév mindenkinek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm már 25 éves és ő még mindig ingyenesen tanul nappalin! Most akkor mi az igazság? Ha az első szakma mindenkinek ingyenes akkor meg mi az a 23 éves korhatár?


Én most okj-ra járok! 21 leszek mire meg lesz, de szeretnék továbbtanulni. Azért választottam okj-t mert egy nagyon magas ponthatárú egyetemi képzésre szeretnék majd menni, és ez is ér 30 pontot. Minek az egész ha úgy is fizetnem kell majd a továbbtanulást?


2011. okt. 16. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Más dolog az OKJ, és más a felsőoktatás. Utóbbira vonatkozik a 12 félév, előbbire a 22 éves korhatár.
2011. okt. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két külön dologról írsz.


12 félév nappalin államilag támogatott- egyetem, főiskola, felsőfokú képzés, mesterképzés. Tehát ezek közül választhatsz és akármikor igénybe veheted, akár 40 évesen is.


22 éves korodig kell befejezned az OKJ-t, és ingyenes, ha az az első szakmád, tehát nincs se másik szakmáról papírod, sem diplomád.


Ha megcsinálod az OKJ-t 22 éves korodig, az ingyenes. Ha továbbmész a felsőoktatásba, akkor 12 féléven keresztül az is ingyenes.

2011. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!