Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika szakon végzős...

Anglisztika szakon végzős és/vagy végzett véleményére lennék kíváncsi!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon érdekel az angol nyelv, ezért szeretném az anglisztikát választani ha továbbtanulásra kerül a sor. Viszont sokan mondják hogy nehezen (alig) lehet vele elhelyezkedni. Ez mennyire igaz? Mire elég egy BA képesítés? Szoktam hallani, hogy ez ilyen semmilyen szak. Miért igaz/miért nem? Mennyire nehéz munkát találni és hol találhatok egyetem után? Fordítás, tolmácsolás, más országokkal való kapcsolattartás érdekelne. Van rá kereslet? Lehet az egyetemen szakosodni? Melyik egyetem jobb? Ti hova jártok/jártatok? Érdekesnek látjátok a tanultakat? Miért szeretitek? MIért nem?


2011. okt. 19. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy idiótaság. Nekem is sokszor vágták a fejemhez, hogy mire jó a BA. Miért, az előző rendszerben mire volt jó, hogy elvgéeztél 3 évet az 5 évből? Most csak annyi a különbség, hogy erről van papírom.


Rengeteg lehetőség van ebben, ha az ember tudja, mit szeretne, és nem csak azért választja, mert "érdekli az angol nyelv".


Sőt, nekem azt is vágták már a fejemhez, hogy nincs szükség angol tanárokra. Ehhez képest én a BA-mmal elég jól megkeresem egyetem mellett azt a pénzt, amiért mások az egész hétvégéjüket a Tescóban töltik. És ez így lenne akkor is, ha nem tanárnak készülnék.

2011. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Én is látok benne lehetőséget!

Helyesbítek: nem csak az angol NYELV érdekel, hanem azért minden más ami Angliához kapcsolódik, pl. kultúrája.

2011. okt. 19. 20:47
 3/3 EVA800 ***** válasza:
irodalom,nyelvészet
2023. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!