Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolát ajánlanátok?...

Melyik iskolát ajánlanátok? (Szeged)

Figyelt kérdés

Most 6évfolyamos gimnáziumba járok, az első évem elég huzos volt, ezért 7. év végi jegyeim nem lettek a legjobbak...

(Általános iskolában végig tiszta 5-ös voltam)

Most el szeretnék innen menni Szegedre, egy olyan suliba/ tagozatra ahol a biológián/földrajzon/környezetvédelmen van a hangsuly..

Annyi problémám van még hogy inkább magolós vagyok, ezért inkább csak ezekben a tantárgyakban vagyok jó.

Gondolkodtam a Radnótiban és Tömörkényben.


Melyik suliról mi a véleményetek?

Milyen sulikat ajánlanátok még?


Köszi előre is :)


2011. okt. 22. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Ha Szegeden szeretnéd folytatni a tanulmányaidat akkor a figyelmedbe szeretném ajánlani a következő gimnáziumokat

Deák Ferenc Gimnázium [link]

Tömörkény István Gimnázium [link]

Radnóti Miklós Gimnázium [link]

Ságvári Endre Gimnázium [link]


Úgy tudom hogy a Ságváriban van biológia szak irány,valamint a Radnótiban is van biológiai tagozat,a Tömörkényi gimnáziumban viszont speciális környezetvédelmi osztály is van.

Ha inkább a biológiát kedveled akkor a Radnóti illetve a Ságvári sulit javasolnám,viszont ha a föci és a környezet érdekel akkor a Tömörkényi gimit ajánlom. Ezt a három sulit ajánlom az érdeklődésed alapján.


Van még a Karolina Gimnázium ahol Európai uniós ismeretek-környezettan orientáció szakirány is van.

Van még a Széchenyi István Gimnázium és Szakközépiskolában van úgynevezett környezetvédelem-vízgazdálkodás szakirány. [link]

Utóbbi kér iskolát sajnos nem ismerem csak megemlítettem neked hátha érdekel az ilyen környezetvédelmi szakirányú sulik.


Egy gimnáziumot kiszeretnék neked kiemelni mégpedig a Radnóti Miklós Gimnáziumot,mert ez egy elég híres és jó gimnázium,persze a Ságváry ás a Tömörkény gimi is figyelemre méltó. Barátaim közül páran a Radnótiban tanultak és érettségiztek le. Szerettek oda járni, mert elég színvonalas az oktatás de elég sokat is kell tanulniuk,mert elég keményen megkövetelték náluk az anyagot


Felvételizni viszont kell a Deák,Tömörkény,Radnóti és a Ságváry gimnáziumba,csak megemlítem jó ha tudod. Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

Szervusz

2011. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló nagyon köszönöm :)

Deák-ban sajnos nem találtam olyat amilyet szeretnék.. végignéztem mindegyik iskola honlapját :)

Ságvári-ban biológia-fizika-kémia orientáció van, ami közül nekem a fizika nem menne.. :S

szerintem a Radnóti fog maradni :)

2011. okt. 23. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:

a Radnóti tényleg nagyon jó, ha a tanulás az első

( tényleg okosan az ott érettségizettek, sztem az átlagfelvételi pontszám 480 kis túlzással :D )

de azért azt is elmondanám, hogy rohadtul sznob emberek.. mind a tanárok, mind a diákok.. kétszer voltam abban a suliban (biosz,kémia érettségi) -> kinéztek és lenéztem

hát köszöntem..

ez a kva fellengzős,beképzelt stílus vhogy nem jön be..

csak ennyi.. am színvonalas az oktatás valóban, se semmi pénzért nem íratnám oda a gyerekemet

2011. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!