Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemistaként milyen problém...

Egyetemistaként milyen problémákkal kellesz szembenéznem?!

Figyelt kérdés
Mi az ami nektek a legnehezebb az egyetemi életben? (A tanuláson kívül.)
2011. okt. 25. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Például meg kell tanulnod írni.
2011. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elmondanád mire gondolsz?
2011. okt. 25. 17:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, a kellesz kifejezéssel: ezt az ország nagy részén nem használják, helyette a "kell majd" kifejezés az általánosan elfogadott.


Egyébként szerintem kezdetben az a legnehezebb, főleg ha kollégista vagy albérletes leszel, hogy rád szakad a hatalmas szabadság, bulik százai közül válogathatsz, ha kedved tartja, akár minden nap mehetsz, valamint egyéb programok is bőven akadnak, ráadásul sok órára nem kötelező járni, így az ember hajlamos azt mondani, hogy csak ezt az előadást kihagyja, majd a többire bemegy, aztán félév végén döbben rá, hogy az előadások felén sem volt ott, úgy pedig nehéz levizsgázni. Valamint az első zh/vizsgaidőszak is nehéz, mert hirtelen hatalmas anyaggal találod szemben magad, nem alaptalanul mondják, hogy egy vizsgaidőszak felér két érettségivel, kb ugyanannyi az anyag minden tárgyra, csak amíg érettségin 4-5 tárgyból vizsgázol, vizsgaidőszakban 8-10 sem ritka, előző félévben nekem például 13 volt, azt hittem, belegebedek :S

2011. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

- Könnyen elszalad az emberrel a ló. "Jahj, most esik az eső, nem megyek be órára". "Jahj, most fáradt vagyok, inkább itthon maradok". "Ez az óra nem is olyan fontos, többre megyek, ha inkább iszom egy kávét."


- Mivel a legtöbb suliban nem kell folyamatosan tanulni, könnyen felhalmozódnak a dolgok. Aztán zh/vizsga előtt két nappal észbe kap az ember, hogy el sem kezdte a tanulást.


- A legtöbb diák nem a szüleivel lakik, hanem koliban/albérletben, így (anyuci felügyelete nélkül) sokkal könnyebben elszórja a pénzét.


- Ha az embernek előtte kinyalták a popsiját, akkor nehéz lehet megszokni, hogy mindent magadnak kell intézned. Nem fognak állandóan figyelmeztetni mindenre.


- Beilleszkedni a sok új ember közé, főleg olyan szakokon, ahol sok ember van.


- Megtanulni szelektálni a lényeges és a lényegtelen információk között.


- Megtanulni használni a neptunt/etr-t.


Amit írtam, az nem saját tapasztalat, csak úgy gondolom, az embereknek ezekkel lehetnek gondjaik.

2011. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
OFF: a kelleszt Borsodban használják. És helyes.
2011. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem, a kellesz teljesen helytelen, az a zt jelenti, hogy ha tőlem kérdeznek, hogy _én_ kellek.


Még ha szóban használják is, ami pongyolaság, akkor is úgy kéne írni: kell lesz. Egészen más!

2011. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Így használják és kész. Tájszólás, ha így jobban tetszik. Felesleges belekötni.
2011. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A maga régiójában helyes, de a tömegkommunikációs eszközökön az lenne a norma, hogy az eredetileg nyelvjárást beszélők is a köznyelvet használják.
2011. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A középiskola kötöttségei után hatalmas szabadság szakad az ember nyakába, bulik egymás hegyén-hátán, ha nem kap észbe az ember, hamar el lehet bukni egy félévet. Én is beleestem ebbe a csapdába, így másodszorra is neki kellett futnom:-).

Mondjuk manapság már vannak olyan szakok, amiket szinte nulla teljesítménnyel is lehet végezni, de hosszútávon nem sok értelme van ilyet végezni.

2011. okt. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 26. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!