Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Debreceni...

Mi a véleményetek a Debreceni Egyetem Orvosi Laboratóriumi és Képalkotó Diagnosztikai Tanszékről?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik ott tanulnak v tanultak. Illetve a képalkotó diagnosztikai analitikus végezettséggel hol lehet elhelyezkedni, mennyi a fizetés kb?
2011. nov. 2. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
En Pecsett vagyok ezen a szakon, ha tudok segiteni a szakkal kapcsolatban, akkor szivesen segitek, de Debrecennel kapcsolatban sajnos nem tudok valaszolni.
2011. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen megköszönném, hogy ha mondanál róla pár dolgot. Mennyire nehéz? Mik a legnehezebb tantárgyak? Hol lehet vele elhelyezkedni stb...

2011. nov. 6. 10:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Debrecenben végeztem el a fent említett szakot ODLA szakiránnyal.A szaknak a háromnegyede továbbment mesterre.Voltak akik viszont nem jelentkeztek mert dolgozni akartak.

Róluk az a hír járja hogy kórházi laborokban, vérellátóban illetve kutató laborokban helyezkedtek el.

Akiknek volt felsőfokú nyelvvizsgájuk azok bepróbálkoztak a Tevánál is és sikerrel jártak.

Nyilván ha kórházi vagy kutató laborban helyezkedsz el analitikusként akkor a közalkalmazotti F kategóriás fizura számíthatsz. Nem sok pénz, de más eü dolgozó sem kap többet sajnos.(de azért több a semminél)


Ha folyékonyan beszélsz angolul vagy németül akkor bepróbálkozhatsz gyógyszercégeknél. Na itt már lényegesen többet fogsz keresni mint egy kórházi laborban.(akiket felvettek eddig még nem panaszkodtak)


Ha van jogsid meg szintén nyelvtudásod akkor elmehetsz akár orvos/patika látogatónak amit jól megfizetnek.(ilyenre is volt már példa)


Amúgy a képalkotósok közül röntgenasszisztensként tudtak elhelyezkedni (őket más laborba fel sem veszik)


Kutatólaborosok közül a végzettek az egyetemen dolgoznak (diagnosztikai laborban ők sem helyezkedhetnek el, CSAK KUTATÓLABORBAN)


Orvosdiagnoszikai laborosok el tudnak helyezkedni mind kutató mind diagnosztikai laborokban.(a bolognai előtt csak ez a szakirány volt)

Ha van egyéb kérdés akkor szivesen válaszolok! :)

2011. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)


A felsőfokú nyelvvizsgával kapcsolatban annyi kérdésem lenne, hogy annak szakmai angolnak kéne lenni, vagy csak egy sima felsőfokú nyelvvizsga?

2011. nov. 6. 19:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ide pofatlankodom, de kepalkotorol mesterre tenyleg nem lehet menni? Csak mert nalunk ez a hir jarja, de a felvin nem talalok semmilyen erre vonatkozo informaciot. (ugy irja, hogy kreditelismeressel lehet tovabb menni errol is)
2011. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nem kell szakmai angol nyelvvizsgának lennie a felsőfokúnak.

A mi évfolyamunkról a képalkotókat is felvették molekuláris biológia mester képzésre csak több kreditet kell nekik bepótolniuk.A BME-re is jelentkezett 1 fő egészségügyi mérnöknek a képalkotó szakirány után és felvették.

2011. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. nov. 7. 19:16
 8/14 anonim ***** válasza:
En is koszonom, meg ha esetleg visszanezel es lelkes segito vagy, akkor azt megkerdeznem, hogy a krediteket amik a mesterhez kellenek a 4 ev kozbe feltudom venni? Honnan lehet megtudni, hogy adott mesterre, milyen targyakat kernek? Koszonom! (kerdezo, bocsi, hogy itt offolgatok neked!)
2011. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fel lehet venni szabadon választható tantárgyakat 12 kreditet a 8 félév során, de vigyázni kell nehogy kredit túllépésed legyen (240kredit+10% ha jól emlékszem)

Az adott mesterszak tantárgy listáját a hirdető egyetem honlapján vagy a szak honlapjára feltöltött szaki tájékoztatóban meg lehet nézni.

2011. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szepen köszönöm, ha massal nem is tudom meghalalni, ment a zold kezecske. :)
2011. nov. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!