Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megszűntetnétek valamit az...

Megszűntetnétek valamit az magyar közoktatásban valamit?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy dolgozni csak a megfelelő szakmai tudással lehet. Viszont szerintem egy kicsit lejjebb lehetne venni a követelményből, kevesebb órát kellene egy nap tartani. Kérlek, indokoljátok meg, hogy Ti mit változtatnátok!!!

Köszönöm!!!


2011. nov. 19. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fentebb kéne vinni. Olyan sötétek az emberek, mint az éjszaka.
2011. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg. A temérdek, felesleges, értelmetlen, az életben soha fel nem használható lexikális tudást, amit elvárnak kivétel nélkül minden diáktól, hogy megtanuljon.

Szakközépiskolában az érettségitantárgyakon és a szakmai tantárgyakon kívül minden egyebet eltörölnék, aminek semmi köze az adott szakmához, és inkább gyakorlati órákból lenne több, mivel manapság mindenki baromi jól tudja, mi a baja például egy autónak, csak éppen szakképzettsége nincsen, mert a 4 év alatt éppen semmit nem tanult, csak csupa értelmetlen számításokat.

2011. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk 12-ben eltörölném az összes töltelék tárgyat , csak az érettségi tárgyak és a diák által választott órák maradjanak meg (ami azt illeti, már 11-ben is ezt kéne).
2011. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megszüntetni nem, inkább átalakítani.

Egyrészt a felesleges magolás helyett arra tanítsanak, hogy átlássák a diákok az összefüggéseket, gondolkozzanak. Nagyobb hangsúlyt fektetnél a természettudományos tárgyakra és a nyelvekre (legyen csak egy nyelv, de az mindennap jó nyelvtanárral), és persze gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat.


Éljenek az utópiák :D

2011. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

nagyon kevés a követelmény. régen kb 5x annyit tanultak mint most. anyukám mesélt neki milyen dolgozatokat kellett írnia hogy 5ös legyen és közel sem annyit mint nekem most aki szintén ötös...

csak egy suliutáló általános sulis vagy, még nem tudod miért is kell tanulni..

2011. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én meg pont azt vettem észre, hogy mi tanulunk többet és nem a szüleink. Persze ezt is biztos sulija válogatja,de nálunk gimiben, (amit idén tavasszal fejeztem be) rengeteget kellett tanulni, igaz egy elég színvonalas intézményről van szó. Amikor mondtam anyumnak teljesen elájult, és mondta, hogy ők még ehhez hasonlókat sem tanultak, pl bioszból, vagy kémiából, de ez érthető is, hiszen azóta mennyit fejlődtek már a természettudományos tárgyak? Plusz amíg nekik gimiben kellett egy nyelvet (oroszt) tanulniuk addig nálunk kapásból kettő volt kötelező emelt óraszámban (nem fakultáció). Anyukám egy középfokig sem jutott el az orosszal, én mind2 nyelvből szereztem nyelvvizsgát, angolból már felsőfokra készülök és nem külön tanárral értem el ezt az eredményt. Nem a követelmény lett kevesebb, hanem a tanárok szigorúsága tűnt el. És azért a kettő nem ugyanaz.
2011. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szüntetnék meg semmit. Kell a lexikális tudás, mert arra alapozunk. Viszont minden napra tennék tesit, mert borzalmasan néz ki a tini korosztály, semmi izom nincs rajtuk.

Emellett gondolkodni, érveli tanítanám a diákokat.

Emelném a történelemoktatás elvárásait, mert abszurd, hogy fogalmuk sincs alapvető dolgokról, és a napi politikában könnyebb átverni egy olyan embert, akinek lövése nincs a történelemről.

Kitérnék az állampolgári jogok és kötelességek tanítására, mert arról szintén fogalma sincs a legtöbb embernek.

És persze a szakmai órákat is növelném szakközépben. Teljesen nyugodtan benn lehet egy tizenéves délután is akár estig a suliban, semmi baja nem lesz tőle. Én is szakközépbe jártam, nem volt ritka, hogy este kilenckor mentem haza, de meg is lett az eredménye. Abszurd, hogy most azon sírnak a szakközepesek, hogy háromig benn kell lenni és az sok.

2011. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

Priviben írtam azoknak, akiknek szándékoztam, továbbra is jöhetnek kommentek!

2011. nov. 20. 14:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Az alsó tagozat után eltörölném a biológiát és a földrajzot(ennyi idő alatt bőven meg lehet tanítani a legalapvetőbb állatokat - kétéltűek, halak, emlősök... nem kell külön tanítani a békát, a halat és minden egyes állatot, minek!), nyolcadik után eltörölném az összes természettudományt(hacsak valaki nem akar ennek menni), és helyette a mai 3-4x esére emelném az idegennyelvet(tehát ahol most heti 4 van, ott heti 16 lenne).
2014. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!