Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolák csak a kerületben...

Az iskolák csak a kerületben lakó gyerekek után kapnak pénzt az államtól? Az alapítványi iskolák egyáltalán nem kapnak "fejpénzt"? Hol tudnék ezeknek a rendeleteknek, szabályozásoknak utánanézni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 23. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az állami iskolák nemcsak a kerületben lakó gyerekek után kapnak pénz, hanem ahogy te is írtad "fejpénzt" kapnak. Ez azt jelenti, hogy megvizsgálják, hogy hány gyerek tanul ott, mindegy, hogy a kerületben lakik-e vagy két kerülettel arrébb, és ha mondjuk 500 gyerek jár az iskolába, akkor annyiszor kapnak egy adott összeget. Az alapítványi iskolák pedig pont azért nem kapnak az államtól pénzt, mert egy alapítvány működteti és nem az állam, és az alapítvány pénzéből működik. Ezért ők minnél többször kérik az adófizetőket és adományozókat, hogy adjanak nekik pénzt, hogy fenn tudják tartani az iskolát, mert az államtól nem kapnak semmit... max. pályázatok útján, de ebben nem vagyok biztos. Azt viszont nem tudom, hogy hol találsz erről rendeletet...
2008. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kb. úgy van, ahogy előttem elhangzott, azonban még egy fontos dolog:

Minden iskolában meg van határozva, hogy mennyi diák fogadására van kapacitása, és az is meg van határozva, hogy melyik terület az övé, ahonnan KUTYA KÖTELESSÉGE fogadni a diákokat. Ezért van az, hogy nem igazán, vagy igen korlátozottan fogadnak diákokat más kerületekből, hiszen ha megvan a max. létszáma, és jön a saját kerületéből diák, az FEL KELL VENNIE, mert erre törvény vagy rendelet kötelezi.

2008. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!