Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Szent László Gimnáziu...

Milyen a Szent László Gimnázium tömegkommunikációs szaka? Kérdések lejjebb.

Figyelt kérdés

1. Melyik évtől nézik a jegyeket? (5.-től 8.-ig vagy csak 7.-től 8.-ig?)


2. Milyenek azokban az években a jegyeid, amik számítottak a felvételiben?


3. Miket csináltok ott?


4. Nehéz iskola?


5. Szereted?


6. Milyenek az emberek?


7. Mik az előnyei?


8. Mik a hátrányai?


Köszi a válaszokat.:)


2011. dec. 8. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én nem tömkomra járok, de van pár ismerősöm ott, meg azért olaszosként valamennyire belelátok a helyzetükbe. :D

1. 5.-től 8.-ig nézik a jegyeket.

2. erre sajnos nem tudok válaszolni, mert olaszos vagyok :D

3. az egész egy nagy közösség, ahol a cél mindig a forgatások minél jobb lebonyolítása, egy 9.-es még nyilván nincs annyira benne a dolgokban, de ahogy haladnak feljebb és feljebb, egyre több a felelősségük. Foglalkoznak újságírással, műsorvezetéssel, a média kb minden területével. Egy zuglói tévének és az ATV-nek készítenek műsorokat, amiket tényleg le is adnak..

4. Igen, eléggé nehéz, de megéri ide jönni, a temérdek lehetőség miatt, és a jó hangulat miatt is. :)

5. Én imádom, és ezzel még sok lászlós van így. :)

6. Nagyon változatosak. :D Szerintem mindenki megtalálja a neki való társaságot.

7. Szerintem nagyon sokszínű és tehetséges emberek járnak tömkomra, és tényleg ez egy érdekes szak, sokan utána valóban el tudnak helyezkedni akár az RTL Klubnál is.

8. Hátrányai, többek között az, hogy éjjel-nappal vannak forgatások, egyet csettintenek, neked rohanni kell, nem lehet nemet mondani. Fárasztó nagyon, hallomások alapján.


Remélem nem baj, hogy nem tömkomosként írtam, de remélhetőleg majd írni fog egy F-es is. :D :)

2011. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ez a tagozat érdekelne leginkább a Szent Lászlóban. Annyit szeretnék megtudni ezek mellett, hogy arról hallottam a szóbelin médiával kapcsolatosan kérdeznek. Például a saját véleményedet is kikérik egy témáról? És nehezeket, vagy általánosan kérdeznek? Ha van valakinek saját tapasztalata, akkor azt is szívesen meghallgatom. Köszönöm :)
2011. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Furó Gábor válasza:
46%

Budapest egyik legerősebb általánosába járok, és ott 4,6-8 között van az átlagom. Kérdés: Elég-e ez ide, ha az angol nyelv mind a 12 igeidejét ismerem és használom, a magyar nyelvtan és irodalom nem okoz gondot, és elég bő szókinccsel is rendelkezem? Ja és van ECDL vizsgám. És még csak 7.-es vagyok. Valamint, ha valaki megírná az iskola követelményei, akkor lekötelezne! És még esetleg a tanárokról is írhatnátok!

Előre is köszi!!!!

2012. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

1. Melyik évtől nézik a jegyeket? (5.-től 8.-ig vagy csak 7.-től 8.-ig?)

Sajnos erre már nem tudok válaszolni, ezzel kapcsolatban nem vagyok képben, már elballagtam :)


2. Milyenek azokban az években a jegyeid, amik számítottak a felvételiben?

Nekem jók voltak, kitűnő voltam ált. isiben:)


3. Miket csináltok ott?

Első évben fotózással foglalkoztok leginkább, elméletben (lencsék, fénytörés stb) és gyakorlatban.

-Fotósorozatot kell leadni valamilyen előre megadott témában minden héten.

-Írni kell minden héten egy cikket is, szintén előre megadott témában.

-később megismerkedtek majd a kamerával, eljártok forgatni a nagyokkal. (cipelni a cuccot "samesz"-ként.)

Politikai naplót kell csinálni napilapokból (fontos híreket felolvasod kb)

-részt vesztek a KACSA c. műsor forgatásának előkészületeiben, díszítőként..

-rádiós műsort csináltok

-később átveszitek a nagyoktól a KACSA-t, már nem csak mint háttérmunkások, hanem mint műsorvezető, képvágó, operatőr, rendező vesztek részt a felvételen. Ja és persze ti vágjátok az anyagokat! (ez kb másodikban van.)

-ATV-s forgatásokra is jártok, először nagyobbakal operatőrként, aztán kisebbekkel riporterként--> itt már ti vágjátok, narráljátok az anyagot.

Azt hiszem így hirtelen ennyit tudok írni :D Tuti van még amit kihagytam. Ja például azt, hogy van kötelező film klub is :)

És a legfontosabbat: nem tudom, nektek lesz-e lehetőségetek, mi minden évben Kapolcson dolgoztunk kötelező jelleggel a Művészetek Völgyében. Buli, de kőkemény munka is! Ott pláne egymásra vagytok utalva...


-

4. Nehéz iskola?

Attól függ, hogy bírod a strapát. A követelmények sem alacsonyak, tömkomosként pedig sokkal több dolgod lesz mint egy sima gimiben. Valószínűleg ezért van, hogy a tömkomosoknak általában rosszabb az átlaguk valamennyivel.


5. Szereted?

Én imádtam :) Tényleg. Életem legszebb időszaka volt. (Eddig)


6. Milyenek az emberek?

Vannak sztereotípiák a szakokkal kapcsolatban :D Én az F-ről tudok nyilatkozni, hogy szerintem - tényleg minden elfogultság nélkül- ennek az osztálynak van a legjobb közössége. Egymásra vagyunk utalva, sokkal több időt töltünk együtt a suliidőn kívül a forgatások miatt. Több éve ballagtam, de a mai napig havonta találkozunk, és baráti társaságok is megmaradtak bőven.


7. Mik az előnyei?

Életre nevel, talpraesettségre. Sok mindent láthatsz a forgatások során, amit talán egyébként nem láttál volna, olyan helyekre is eljuthatsz ahová egyébként talán nem mentél volna. Ha nem ezzel tanulsz tovább, akkor is jól jöhet, hogy meg tudsz fogni egy kamerát, fényképezőgépet, és normálisan, érthetően beszélsz...


8. Mik a hátrányai?

Egyértelműen az az egyetlen hátránya, hogyha nem vigyázol a tanulás rovására megy!


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, és szedett-vedett, de megrohamoztak az emlékek írás közben :D

2012. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem baj hogy sokat írtál, hiszen ezt kértem...:D Köszönöm.:)
2012. febr. 24. 19:39
 6/6 anonim válasza:
Én most vagyok 7.-es és engem is ez a szak érdekelne.A kérdésem az lenne hogy ha 5. év végén 4,25 lett az átlagom 6.-ban pedig 4,6 akkor mennyi esély van hogy felvegyenek? (persze tudom hogy számít még a 7. 8. is.) Másik kérdésem az lenne hogy ezen a szakon milyen idegen nyelvet várnak el és milyen szinten? 8. végére lesz németből középfokú nyelv vizsgám, viszont angolból 0 a tudásom. Ez baj?
2012. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!