Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociálpedagógia szakot,...

Szociálpedagógia szakot, melyik főiskolán érdemes tanulni? Melyik tartozik az alábbiak közül magasabb besorolásba Mo-on?

Figyelt kérdés

Melzik felsőoktatási intézmény tarotzik a nívósabbak közé, szociális képzésben?

2012-re ezekben az intézményekben hírdették meg:


-Apor Vilmos Katolikus Főiskola (AVKF)

-Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar (DE-GYFK)

-Eszterházy Károly Főiskola Tanárképzési és Tudástechnológiai Kar (EKF-TKTK)

-Nyíregyházi Főiskola Pedagógusképző Kar (NYF-PKK)

-Nyugat-magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kar (NYME-AK)

-Nyugat-magyarországi Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar (NYME-BPK)

-Pázmány Péter Katolikus Egyetem Vitéz János Kar (PPKE-VJK)

-Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar (SZTE-JGYPK)


2011. dec. 26. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tök mindegy.
2011. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem semelyikben, úgy értem, hogy magát a szakot nem érdemes, de ez csak egyéni vélemény.
2011. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én Szegedre voksolok. Ott amúgy is országosan színvonalas képzést adnak, de főleg az általad írt listában is nyerő egyetem!
2011. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én NYME AKra mennék, szerintem jó suli. Több ismerősöm is jár oda.

EKF és NYF ahova nem mennék.

2011. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Debrecen vagy Szeged. Szerintem ez a kettő az aminek nagyobb neve van. De Szegeden szocped nem régóta van, így ott még nem forrhatta ki magát igazán, úgyhogy inkább Debrcen...

Attól is függ persze, hogy hol laksz... mert nem mindenki akar az ország túlsó végébe menni...


Még a NYME-t szokták dícsérni...


A többi suli mind noname, ráadásul noname semmilyen kis városokban... Az AVKF meg az EKF még csak nem is megyeszékelyen van... (az ilyen képzések csak időhúzásnak jók ráadásul olyat is hallottam, hogy a Bajai főiskola lehet megszűnik)


A nyíregyi suli is közröhej tárgya a szociális képzésben...


Mindenképp tartsd szemelőtt azt, hogy minél nagyobb városba menjél, és minél nevesebb egyetemre!

2011. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

" EKF még csak nem is megyeszékelyen van."


Bravó....

2011. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. Korábban úgy tudtam, hogy az ELTE és Pécs is indít, de azokon nem találtam.

Dunántúli vagyok, de bárhova elutazom a színvonalas oktatásért. Most is külföldön dolgozom egy önkéntes szervezetnél, de augusztustól otthon szeretném képezni magam.

Debrecenen gondolkodom... A Pázmány nem túl nyerő?

2011. dec. 26. 22:51
 8/16 anonim ***** válasza:

Debrecen jó lesz... de ne a Hajdúböszörményi kihelyezett szocped karra menj, mert azt megint szídják...


(hiába bravózik 1-1 észlény, én szociális területen dolgozom, úgyhogy tisztában vagyok a képzések minőségével, meg, hogy hol érdemes elvégezni)


Pécsett és az Eltén nincsen szoc. ped, ott szoc. munka van. Egyébként az ELTE szocmunka képzés országos színvonalú szociális területen, viszont pedagógiai tárgyak ott nincsenek...


Mondom, szerintem Debrecen, NyME és még talán Szeged, ami járható.


Noname egyetemekre, meg noname kisvárosokba pedig nem szabad menni!

2011. dec. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"(hiába bravózik 1-1 észlény, én szociális területen dolgozom, úgyhogy tisztában vagyok a képzések minőségével, meg, hogy hol érdemes elvégezni) "


Csak azt nem tudod, hogy Eger megyeszékhely. Észlény....

2011. dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont hehe :)


Ez pedig általános műveltség.....


Egyébként ha már hozzászóltam akkor szerintem a debreceni diplomagyárat kerüld el NYME és SZTE szerintem is jó lenne.

2011. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!