Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket ajánlanátok? Mérnök...

Csacska94 kérdése:

Melyiket ajánlanátok? Mérnök informatikus vagy program-tervező informatikus? Vagy esetleg valami más műszaki szakma?

Figyelt kérdés

[link] --> Ezt a cikket már elolvastam, és nagyon megkeveredtem. A családunk ismerősei közt sincs olyan, aki ezt tanulja, szóval szeretnék kicsit kutakodni ezügyben.

Igaz, hogy még van 2,5 évem addig, hogy döntsek, de mindenképpen műszaki irányban szeretnék továbbtanulni. Faktot idén már kell választanom, ami valószínüleg matek és fizika lesz, mivel informatika fakt nincs, csak programozó szakkör. Jövőre arra is járni fogok már.

Nagy dilemmába vagyok. Légyszi segítsetek!

L/17


2011. dec. 29. 15:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és már megvan a középszintű informatika érettségim 94%-al. Sajnos figyelmetlenségi hibákon csúsztam el.
2011. dec. 29. 15:19
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Én a mérnökinfót ajánlanám.
2011. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig a programtervezőt.
2011. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképp mérnök-infó!
2011. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Stojkovic válasza:
Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya. Elhelyezkedésileg szerintem egyikkel sem járnál rosszul, ha elég jó vagy. A programtervezőn nagyrészt programozás van és persze matek, ők kevésbé tanulnak egyebet, legalábbis a kötelező tárgyak keretében. Mérnökinfón van néhány gazdasági tárgy meg fizika, ott kevesebb a matek és csak kis része húzós. Viszont az a pár plusztárgy azért nem olyan mélységig megy bele a dolgokba, hogy utána már profi legyél belőle,(persze a mérnökök egy része hajlamos azt hinni, hogy ha elvégez 3 gazdasági és 4 matekos tárgyat,akkor ő már közgazdász és matematikus is, de a többség azért nem ilyen). Szerintem a mintatanterveket érdemes megnézni, és persze kigondolni, hogy akarsz-e egy kis mérnöki szemléletet is, vagy elég a tömény matek és programozás...
2011. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A mérnök-infót az első 2 hozzászóló mire alapozza?
2012. jan. 9. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
én most fejeztem be az 1. félévet mérnök-infón a DE-n. Mi érdekel konkrétan?
2012. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!