Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén (2012-ben) meddig lehet...

Idén (2012-ben) meddig lehet letenni a nyelvvizsgát, hogy az egyetemi felvételibe pontként számíthasson?

Figyelt kérdés
Melyik hónap a legutolsó határidő? Köszi!
2011. dec. 31. 02:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam április, de cáfoljatok..:D
2011. dec. 31. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mikor megláttam, hogy van ilyen, elkezdtem anyázni.


Amúgy május 15.


"Figyelem! A 2012. május 15. után befejezett nyelvvizsga-eljárások (ahol valamely részvizsga május 15. utánra esik) – miután a nyelvvizsga-bizonyítványok kiadása 60 nap – már nem fogadhatóak el a 2012. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban."

[link]

2011. dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát de nem az a lényeg hogy júniusi határidőig csatoljunk minden adatot? én pl. márciusban megyek vizsgázni, kb 1 hónap míg megjönnek az eredmények (sztem az 1 hónap eredmény miatt van a májusi határidő)
2011. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"hát de nem az a lényeg hogy júniusi határidőig csatoljunk minden adatot? én pl. márciusban megyek vizsgázni, kb 1 hónap míg megjönnek az eredmények (sztem az 1 hónap eredmény miatt van a májusi határidő)"


Mint idéztem és ha megnézed az iskolák honlapján 60 napon belül érkeznek meg.

A dokumentumok pótlása pedig július 10.



"2012. június 4-éig kell beküldeni azon dokumentumok másolatait, amelyek a jelentkezés benyújtásakor, azaz legkésőbb 2012. február 15-éig nem álltak még a jelentkező rendelkezésére (pl. 12. [13.] év végi középiskolai bizonyítvány másolata). Az egyéb, ezt követően megszerzett dokumentumok (pl. érettségi bizonyítvány, felsőfokú oklevél, nyelvvizsga-bizonyítvány stb.) másolatainak végső benyújtási határideje: 2012. július 10., az ezt követően benyújtott dokumentummásolatokat nem lehet figyelembe venni."

2011. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
És azt nem tudjátok, hogy állítanak-e ki valamilyen igazolást a nyelvvizsgáról? Ha igen, akkor azt beszámítják a többletpontokhoz? Mert én május elején szeretnék menni nyelvvizsgázni (15-e előtt még), aztán ugye 1 hónap mire kijavítják meg még kb. 1 hónap mire megküldik, szóval nem biztos, hogy július 10-ig megkapnám. Köszi előre is!
2012. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"És azt nem tudjátok, hogy állítanak-e ki valamilyen igazolást a nyelvvizsgáról? Ha igen, akkor azt beszámítják a többletpontokhoz?"


Rákérdeztem a kormányhivatalban telefonon és azt mondták (mint le is van írva), hogy nem fogadnak el. Csak abban az esetben ha elhagyod. De május 15 előtt elméletileg elfogadják. De kérdezz rá telefonon.

2012. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hmm, köszi a választ! Amúgy nem volt valami olyasmi, hogy kitöltesz egy nyilatkozatot, aztán a NYAK-tól lekérik az eredményeket és akkor beleszámítják attól, hogy még nincs a kezedben a nyelvvizsga? Vagy ezt eltörölték? Vagy csak félre vagyok informálva? :D Meg most akkor hogy van ez, hogy május 15 előtt elfogadják? Kicsit belekavarodta..:)
2012. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!