Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol szóbeli felvételin volt...

Angol szóbeli felvételin volt valaki középiskolába jelentkezéskor? Esetleg a Madáchban vagy a József Attilában?

Figyelt kérdés
Miket kell tudni? Kérdeznek vagy csak úgy beszélni kell?
2012. jan. 22. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Én már voltam több angol szóbelin is,sőt a saját iskolámban is volt 26 tételből félévkor!Egy szóbeliről álltalában azt kell tudni,hogy először dolgozd ki a tételeket,aztán nagyon jól tanuld meg őket.Utána,pedig ne parázz.A kérdezés tanár függő,mivel van,aki csak,azért is belekérdez,van,aki emg próbál minnél kevesebbet(ha jól tudom minimum egy kérdést fel kell tegyenek),de ne aggódj!Ha rendesen felkészülsz fogsz tudni rá válaszolni:)
2012. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. jan. 22. 14:06
 3/5 waluigi513 válasza:
Én pont ebbe a kettőbe mentem szóbelizni tavaly, de a Jóskába csak általánosra jelentkeztem, úgyhogy az ottani angolt nem tudom. A Madáchba pedig először bemegy kb 10 szóbeliző egy terembe, ahol nyugiba meg kell írnod egy 3 perces angol tesztet (speciel be kellett fejezni mondatokat) és ki kellett gondolnod a magyar tételedet, amit húztál. Mikor az idő lejárt jön egy tanár és elvisz egy terembe, ahol lesz még egy tanár. Választhatsz, hogy melyikkel szeretnél kezdeni. Én a magyarral kezdtem és az angolon pedig ki kellett választani egy mondatot a feladatlapról, amit írtál és abból kellett kiindulnod, de igazából nem azt nézik a tanárok, hogy mit tudsz elmondani a mondattal kapcsolatban, hanem, hogy tudsz-e értelmesen és összefüggően mondatokat alkotni. A Jóskába a szóbelin nagyon kedvesek voltak és jól el lehetett velük beszélgetni, viszont a Madáchba kifogtam az egyetlen olyan magyar tanárt, akivel még most, hogy felvettek se szívesen ülnék le beszélgetni. Ezek ellenére én mindenképpen a Madáchot ajánlom, mert imádok oda járni és a Jóskáról meg azt hallottam, hogy nagyon züllött lett a társaság az utóbbi időben.
2012. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ Vaugili!:)

a nővérem is a madáchba jár:)

2012. jan. 27. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
A Jóska mitől lenne lezüllött?
2015. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!