Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újságíró szeretnék lenni. Mi...

Újságíró szeretnék lenni. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

15 éves elsős gimnazista vagyok. Jelenlegi vágyam, hogy újságíró lehessek, és ezért szeretnék mindent megtenni, időben elkezdeni.

Szeretném megtudni, hogy mit is kell pontosan tennem a célom érdekében, milyen vizsgákat kell szereznem, és hogy a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskola megfelelő lenne-e számomra? (internetes információ)

Illetve szívesen meghallgatnék néhány újságírót, hogy mi a véleményük a szakmájukról, mennyire szeretik csinálni, és mennyire éri meg nekik?.



2012. jan. 27. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Újságíró lehetsz nyolcáltalánossal is... Csak a programot tudjad kezelni, meg max helyesen írni.
2012. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antimod ***** válasza:
100%

Ismeretség kell, különben nem fogsz tudni elhelyezkedni.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na persze ez még odébb van, de én úgy értem most illetve a közeljövőben mit tehetnék érte? Milyen érettségi kell, és tényleg főiskola esetleg? :)
2012. jan. 27. 17:47
 4/7 anonim válasza:
Mivel évről évre változnak az oktatásban a törvények és szabályok, szerintem törekedj a legjobb eredményekre az iskolában! Készülj az emelt érettségi vizsgákra, ha teheted tanulj több nyelvet, csinálj nyelvvizsgákat! Vegyél részt a tanulmányi versenyeken is! Ezekért pluszpontokat kapsz majd a felvételikor! Ezek után elmehetsz újságíró tanfolyamra, de a diploma lenne a cél szerintem. A kommunikáció és médiatudomány szakot olvasgasd! :) Esetleg ha a sulidnak van egy saját újságja, csatlakozz az írókhoz! Azt viszonyt tudnod kell hogy nagyon nehéz elhelyezkedni vele és nem fogod agyon keresni magad. :/
2012. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont most beszélgettem erről a média tanárommal aki sok, nagy cégnél dolgozik( rtl, tv2, mtv, meg a reklámiparban is) és ő mondta hogy mindegy mit tudsz...csak írni tudj és ennyi. Nem fogják nézni hogy te buktál e pl matekból, vagy akár magyarból...nem.

Bemész, írsz, ha jókat írsz küldenek és ennyi:)

Viszont a gimiben annyit megtennék hogy majd jobban figyelnék a média órán, legalábbis ha normális tanárod lesz:)

2012. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Suliújság-írással, tanulmányi eredményekkel, magyar és média órai teljesítményekkel, tanárokkal, illetve írni vágyással nincs hiba. :)
2012. jan. 28. 22:41
 7/7 anonim válasza:
nekem is hasonló gondom van.az én kérdésem: Az újságíróknak mit kell elvégeznie? Mondjuk főiskolát vagy egyetemet? És az hány év?
2012. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!