Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik gimibe...

Pné Sz.Abigél kérdése:

Szerintetek melyik gimibe vennék fel a kislányomat 3.5 átlaggal Budapesten? Humán tagozat érdekelné jobban.

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunkóságból, de tényleg ennyire fontos az, h gimibe járjon? Tapasztalatból mondom, h ezt nem kéne mindenkinél erőltetni. Nekem is (gimiben) voltak gyengébben teljesítő osztálytársaim, akik azért hozzánk jártak, mert a szülő presztízskérdést csinált abból, hogy az ő gyereke márpedig gimnazista. Sikerélmény nem nagyon érte őket, így már csakazértsem tanultak, ezzel pedig húzták vissza azokat, akik valóban odavalók voltak, és tanulni szerettek volna.

Vannak nagyon jó szakközépiskolák, ahonnan szintén lehet főiskolára, egyetemre menni, ha ez lenne a szempont. Ráadásul egy szakközépben kicsit kevesebbet követelnek, lehet, h nagyobb sikerek érnék.

2012. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Tényleg az érettségi és utána a főisi a cél,nem kimondottan a gimi.szülésznő szeretne lenni,de azt hallottam,h Bpen ezek a szakközepek a "legrosszabbak"(Fodor-Raoul-Kanizsai...úgyhogy egy kicsit elijedtem....ezért gondoltam a gimire...
2012. jan. 31. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Hát, sajnos ezeket nem ismerem, viszont ott mindenképpen tanulna olyan szakmai ismereteket, amik a fősulin meg hasznosak lehetnek, h nem először hall az adott dologról. Meg nekem az a tapasztalatom, hogy a szakközépben kicsit a gyakorlati (egyszerűbb) végéről fogják meg a dolgot, míg a felsőoktatásban olyan "tudományos" köntösbe bújtatnak mindent, ami elég ijesztő lehet, ha csak a tankönyvből tanultál előtte pl. biológiát.

De tényleg nem tudom, nem akarlak eltántorítani.

2012. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Jövő csütin megyünk ez ügybe pályav.tan.adóba is,mert hát azért szeretném ha egy jó közösségbe kerülne.Mégegyszer köszi:-)
2012. jan. 31. 22:00
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Igaza van! Miért ne járjon gimibe?

Van olyan kis ismerősöm aki későn érő típus, őt is felvették hármassal gimibe, aztán ott megemberelte magát, most főiskolai diplomája van. De olyat is ismerek aki a gimibe leeresztett, mondjuk leérettségizett de nincs diplomája.


Kedves Kérdező!


Biztos bejut valamelyikbe, de nem ismerem a budapesti gimiket. Sok sikert!

2012. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A központija mennyi lett?
2017. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A központija mennyi pontos lett?
2017. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!