Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Mechatronikára nehezebb...

BME Mechatronikára nehezebb bekerülni, mint gépészmérnökire, de könnyebb a tananyag?

Figyelt kérdés

Nos, teljesen össze vagyok zavarva.


Tesóm, aki gépészmérnökire jár, mindig azt mondta, hogy a mechatronika sokkal könnyebb, csak bekerülni nehéz, mert hogy egyik évfolyamtársának a szobatársa mechás volt és szart se tanult mégis 4,5 fölötti átlagai voltak, meg hogy nem nagyon látott még mechást tanulni.


Másoktól meg azt hallom hogy irtónehéz, mert nem elég, hogy a gépészmérnöki dolgokat ugyanazon a szinten várják el, de még sok mást is kell tanulni, pl programozás, optika...


Nem tudom, kinek higgyek, azért szerettem volna mechára menni, mert nem kell rajzolni, meg mert a tesóm azt mondta, ha bekerültél utána könnyű végigmenni, ezzel szemben a gépészmérnöki néha kutyanehéz. Programozni mondjuk csak muszájból tanulnék meg, mert nem szeretem.

De ha még gépészmérnökinél is nehezebb, és a tesóm tud valamit rosszul, akkor kétlem, hogy nekem való lenne a szak.

BME-re szeretnék menni mindenképp, mechatronikát és gépészmérnökit jelölném, annak reményében, hogy lesz 450 pontom és felvesznek mechára, ha nem, akkor meg gépész. Energetikán is gondolkodtam még, arról tapasztalat valakinek?


2012. febr. 9. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Valaki csinálja adott szakot, és azt mondja, nagyon nehéz. Más valaki nem jár a szakra, de a sajátját nagyon nehéznek tartja hangsúlyozva azzal, hogy a másik milyen könnyű. Szeritned ebből mi következik?
2012. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

könyebb a mechatronika, viszont jobb a gépészmérnöki, piacképesebb. sajnos nem ismerik a munkáltatók még ezt a szakot


(a BME azért rossz, mert állati elméleti, kevés a gyakorlat) Gépészen főleg! Beleződülsz majd a matekba mire levizsgázol! Csak a szemétkedés megy!

2012. febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az h melyik könnyebb az sokban függ attól h kiről van szó. amelyik részét a tanulmányoknak jobban szereted vagy jobban fekszik az nyilván könnyebbnek tűnik. valakinek a matek vagy mechanika rész megy jobban, valakinek meg a rajzolós/tervezős rész. a két szak kb egyforma nehéz, a tárgyak elég nagy százaléka azonos, főleg az első két évben.
2012. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én értem, csak mondom, én olyan konkrétumokat hallottam, hogy ugyanannyi a matek kell, plusz még csomó tárgy azonos, csak mechán az egész programozást be kell nyalni és rengeteg optika van - kötelezően.

A tesóm meg nem hazudna, ő is abból indul ki inkább, hogy sokkal több mechást lát bulizni tanulás helyett, mint gépészt.

2012. febr. 12. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:
jó, akkor úgy van ah tesód mondja. minek kérdezed meg ha úgysem hiszed el amit válaszolnak?
2012. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban, attól függ, kinek mi a nehéz. De rajz mindegyiken van, azt nem fogod megúszni, kőkemény műszaki rajz.
2012. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül Mechatronika BSc-t és Mech Eng Modelling MSc-t végeztem.

Ha ez bárkinek tanulság, annyit tudok mondani, hogy a mechásokkal, mivel sokkal kevesebben voltunk, és általánosságban jobban meg voltunk szűrve a magas ponthatár miatt, ezért emberségesebben bántak velünk sokszor.

Egyáltalán nem bánom, hogy ezt végeztem. Rajzból csak az ábgeot hagytuk ki, szóval botorság lenne a kevesebb rajz miatt mechatronikát végezni. De sok gépész tárgyat nem vártak el tőlünk olyan szigorúan, mint a gépészektől.

Egyik se teljesíthetetlen szerintem. Szerettem a mechás társaságot. :)

2022. jan. 28. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!