Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az angolt kezdőként,9. -ben...

Az angolt kezdőként,9. -ben hetente 12 órás nyelvi előkészítő osztályban meglehet tanulni felsőfokon? (Hozzá megy még a +4 év, min.3 angol óra/hét. ) Vagy inkább kéttannyelvű, ahol külön angolul megy a töri, matek, biosz és célnyelvi civilizáció?

Figyelt kérdés
Hová érdemesebb menni, ha a nyelv is fontos? Szent Lászlóban (BUDAPEST), a tömegkommunikáció-tagozaton meglehet-e felsőfokon tanulni úgy, hogy semmiféle angol előképzettségem nincs? Köszi előre is. :))
2012. febr. 10. 21:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a szívem inkább BP. felé (SZLG-be) húz... :) Tehát a média tanulása. De a nyelv is kifejezetten fontos számomra. HELP! :] Pls.
2012. febr. 10. 21:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

a felsőfokú nyelvvizsga a szókincsen múlik. elég hozzá egy középfokú nyelvtan, hiszen ahhoz már kell az összes igeidő, stb.

tehát a felsőfokúhoz már tudnod kell ilyeneket is, hogy "jobbágy" meg "fúrógép":D

szóval marad a kéttannyelvű.

az előkészítővel simán leteszed a középfokút, de olyan nagy szókincset nem fogsz szerezni, mint egy kéttannyelvűben tennéd.

2012. febr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Osztálytársam 0-ról meg tudta csinálni 11. évvégére, mi is nyek-es osztály voltunk. Mondjuk ő minden filmet, játékot, könyvet angolul nézett és olvasott :) És rendkívül jó nyelvérzéke volt
2012. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, nyelvi előkászítőnél nem elég, ha csak a suliban tanulsz, oda kellenek filmek és könyvek is a szabadidőben:)
2012. febr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Heti 3 óra angollal nyek nélkül is le lehet tenni a felsőfokot,ismerek olyat akinek sikerült.Csak nyelvérzék kell hozzá.

Kéttannyelvűt válaszd inkább,ott legalább megtanulsz angolul.A média semmire sem jó.

2012. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én heti 15 órában tanultam angolt 0.-ban, tizedikes koromban már letettem tanár segítsége nélkül a másik gimimben az emelt szintű érettségi ötösre, és ha akkor többet foglalkoztam volna vele, simán fel tudtam volna magam tornázni felsőfokra hamarabb is, így, hogy másból is érettségiztem, meg egyebek, csak mostanra(végzősként) jutottam el olyan szintre. Szerintem egy nulladik is nagyon jó alapot ad, a szorgalom a fontos onnantól kezdve. 0.-ban sem nulláról kezdenek el amúgy angolul tanítani, egy kéttannyelvűben szerintem meg elvárás, hogy már jó szinten tudj. Én inkább a nulladikot ajánlom, ami után még mindig el lehet menni egy kéttannyelvűbe, én se, ott fejeztem be a gimit, ahová 0.-ba jártam.
2012. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. De pont az az, hogy én nem szeretnék évközben átmenni máshová. :) Ezek szerint önszorgalomból lehetséges akár a felsőfokig is? Mert ha igen, annak nagyon örülök, mert előre elterveztem, hogy szeretnék angolul is nézni filmet, angol dalokat lefordítani és olvasgatom a szótárat is, nyelvtant pedig ezek szerint jól megtanítják. :) Akkor inkább az SZLG-be mennék, ha nem vesznek fel, akkor DLSB. :)
2012. febr. 11. 17:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 év alatt kb a nulláról, heti 3 angollal bőven meg tudtam csinálni a középfokot (és még különösebben jó nyelvérzékem sincs). Ahogy mondták, a felsőhöz csak szókincs kell, azt pedig 4-5-6 angol könyv elolvasásával és sok angol filmezéssel simán meg lehet szerezni.
2012. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szupeer :)
2012. febr. 15. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!