Mi az a Bsc pontosan?

Figyelt kérdés

Szégyen, de már harmadéves leszek Bsc-n és még most se tudom mi is ez. Azt tudom hogy 3,5 éves a bsc képzésem, és erre 2 év a mesterképzés. De most akkor én kapok diplomát a 3,5 év után ha összejött a kreditem? Egyik csoptársam azt mondta nem kapok diplomát csak az msc után. De addig sztem megkattanok, 26-27 évesen végezzem el az iskolát?? Mert van szakmám is meg késtem is így én eleve később kezdtem el a fősulit.

Most akkor mit ad a bsc és mit az msc?


2009. jún. 3. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A Bsc az alapkepzes, ad diplomat, de teny, hogy sokra nem mesz vele (bar ez attol fugg, milyen szakon vagy, illetve ha nem kell csak erre tamaszkodnod - ahogy irod, van szakmad - akkor nem feltetlen kell a mesterkepzes).


A mesterkepzes is diplomat ad, de sokkal tagabbkoru ismereteket igazol. Az alapdiploma csak alapozo ismereteket ad.

2009. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most ugyanazt a szakot végzem, amiből a szakmámat szereztem 19 évesen. Szerinted érdemes ezt a mestert megcsinálni?
2009. jún. 3. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Kapsz diplomát. Lesz egy BSc diplomád, ezzel vagy elmész dolgozni, vagy felvételizel MSc képzésre.

Kicsit bővebben a BSc-ről: a BSc úgynevezett alapképzés. Vegyünk egy példát! Tételezzük fel, hogy egy egyetemen az osztatlan képzési rendben volt négyféle fizika szak: matematika-fizika tanár, fizika-kémia tanár, alkalmazott fizikus és elméleti fizikus. Ők együtt kezdték a képzést, volt mindegyik szakon 15-20 ember, sok volt a közös tárgyuk, így eleinte szinte olyan volt, mintha egy szakra járnának. Az első 2-3 év alapozó ismeretei után váltak szét igazán.

Most úgy néz ki, hogy elindítják a fizika BSc szakot 80 fővel, amiben benne van a négy régi szak összes jelentkezője. Egy szakra járnak, ugyanazok az óráik (eddig nincs nagy változás), de majd másod- vagy harmadévtől szakirányt választanak és innentől hasonlóak lesznek a régi szakokhoz: vannak még közös órák, de nagy részük már a szakjuknak megfelelő. Elvégzik 3 év alatt a BSc-t és majd MSc-n, az utolsó két évben válnak szét igazán.

Na jó, kicsit idealizált volt a példa, de valahogy így működik...

2009. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha el tudsz helyezkedni mar igy is, akkor nem baj, ha nem csinalod meg, de szerintem sosem art a minel magasabb szintu kepzettsegrol szolo papir. De a mestert csinalhatod majd levelezon is, munka mellett.
2009. jún. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!