Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb jogi kar a...

Melyik a legjobb jogi kar a vidéki egyetemeken?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy a nem budapesti (tudom, hogy a többi város nem vidék, de ezt tűnt a legjobb megfogalmazásnak XD) egyetemeken melyik jogi kart érdemes választani?
2012. febr. 18. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
XDXD
2012. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Miskolci Egyetem....
2012. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%

Te aki a miskolci egyetemet mondtad a legjobb jogi képzésnek a vidéki egyetemek közül, hülye vagy illetve elfogult.


Miskolcon a mérnök (gépész, villamos) képzés a jó. A többi átlagos.


Szeged és Debrecen is messze veri Miskolcot ;)

2012. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
én írtam a miskolci egyetemet, és nem vagyok elfogult, a tanárunk mondta ;)
2012. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
a tanárod felvilágosultság kétségbe vonom :)
2012. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sztm. nyugodtan felejthető ebben a rangsorban a miskolci, de még a debreceni, szegedi is....


A rangsor:

PTE-ELTE (régen egyértelműen az elte volt a top no.1., de mostanra már igencsak megkopott a fénye...

A pte-ről annyit, hogy itt végzett pl. Szili Katalin, Sólyom László is...szóval igencsak előkelő helyen van.

A Szegedit szokták a harmadik helyre tenni...

Mostanában egyre előrébb kerül a sokáig sereghajtó miskolci, ill. debreceni is, de a Pázmányt én még mindig eléjük sorolnám (azt mondják, h. a Pázmánnyal lehet a legjobban sz*pni)..

A sort viszont egyértelműen a folyton akreditációs problémákról elhíresült Károli zárja...

2012. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Most rá is gugliztam, más mit gondol erről:


"A pontosítás kedvéért: a 2011-es versenyen a PTE után az ELTE volt a második legeredményesebb, a PPKE pedig a harmadik."

forrás: [link]

2012. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

A tanárotok mondta bazz :D biztos nem fogja azt az iskolát lehúzni ami fizetést ad neki.


A mi tanárunk azt mondta hogy ahova járok az az egyetem ugyanolyan mint a Harward vagy Oxford. :D Szerinted ezeket érdekli, hogy mi lesz velünk? A Fejpénzt felveszik utánunk az egyetem egyrészét odaadja nekik aztán cső.

2012. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Helló! Én Debrecenben végeztem 2 éve, de olyan szemét tanárokkal, mint ott még életemben nem találkoztam (a DE-BTK töri szakát is végigjártam, így van viszonyítási alapom). Szinte élvezték, ha szívathatnak és keresztbe tehetnek neked. Minden évben kitalált a TO valami újat, hogy mivel lehetne megkeseríteni az életedet.


Minden egyetemen vannak húzós tanárok és tárgyak, amelyek máshol könnyebbek, így nem lehet azt kijelenteni, hogy ez a legnehezebb vagy az a legkönnyebb.


A legjobb egyetemen általában azt értik, hogy mennyire elismertek az oktatók és hogyan szerepelnek a hallgatók a versenyeken. Ebben a tekintetben a debreceni semmiképpen sem sereghajtó, csupán Európa jogból lehet az, mert a mi tanszékvezetőnk írta a tankönyvet (Dr. Várnay Ernő).


A többi jogi egyetemet nem ismerem, így nem kívánok véleményt mondani kivéve egyről, ami a Pécsi Egyetem. Úgy tudom, hogy ott egy évfolyam átlag 800 fővel indul(t), így nem értem, hogy ilyen keretek között hogyan tudják biztosítani a minőségi oktatást az elismert tanáraik ellenére.

2012. febr. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Például, hogy 800-an indulnak és 8-an fejezik be? :DD


Én egy másik karon tanultam Pécsen - 140-en kezdtünk 24-en fejeztük be..., ebből 7 volt, aki rendben 3év alatt...:)

2012. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!