Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átmenjek egy másik osztályba?

Átmenjek egy másik osztályba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most egy kéttanos, közgés osztályba járok. Ez szakközép osztálynak számít, így kapnék közgazdasági érettségit, amivel tudnék valamit kezdeni, ha esetelegesen nem tanulnék tovább.

De! Nagy álmom, hogy tanár legyek és az ELTE-re szeretnék menni. Kinéztem egy szakot, ahova kell fizika érettségi is, ám a mostani osztályomban ezt csak 2 évig tanulom. Igaz feltudnám venni, 11-ben, de most azt fontolgatom, hogy átmegyek matek/fizika szakos osztályba. Bár itt csak egy sima érettségit kapnék, szóval itt muszáj tovább tanulnom. Ha maradnék a kéttanosban iszonyúan nehéz dolgom lenne..de ha átmennék tudnék a fizikára és a matekra koncentrálni. Ti mit tennétek?



2012. febr. 27. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha meg van hozzá az eszed és el lehet intézni a kiszemelt iskolával, hogy átvegyenek akkor miért ne.

De mint mondtam csak ha tényleg képes vagy rá. De ha ez megvan akkor hajrá, sok sikert.

2012. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez a két osztály egy iskolán belül van. Természetesen megoldható, hogy váltsak. Mert 2 év után szinte az összes osztály bomlik kivéve a kéttanos. Onnan csak ki lehet jönni, de oda időközben senki nem jöhet be.


Egyébként kedves első, arra gondolsz, hogy csak akkor csináljam meg a váltást, ha úgy érzem felvesznek az egyetemre?

2012. febr. 27. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem váltanék...

Mint mondtad lesz lehetőséged 11.ben tovább felvenni

(De ez csak az én véleményem)

2012. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De a közgé abszolút nem érdekel..De ha esetleg nem vennének fel? Nehéz ügy.. Azért köszi a válaszokat :)
2012. febr. 27. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:

kéttannyelvűvel többre mész, anyanyelvi szinten fogod beszélni a nyelvet. és nem, nem kapsz közgázos érettségit, ugyanolyat kapsz, mint a gimiben.:D

amúgy melyik szkibe jársz?

2012. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok;

Nem úgy értettem felvesznek-e mert noha én 2 éve érettségiztem és jelentkeztem de ahogy néztem tavaly is alacsony volt a ponthatár ELTE ttk szakain :P hanem, hogy ahhoz képest milyen szinten van az iskola ahova jársz te milyen szinten tudsz produkálni. Szóval vagy-e elég okos. Ezt nem sértésként kérdem amúgy, meg szakközépből is jelentkeznek sokan egyetemre de egy TTK-s tárgyra szakközépből ritka és nehezebb ha maradsz az egyszer biztos.

Szóval ha meg van benned ami kell, tényleg szeretnéd és ha ilyen könnyen megoldható szerintem válts.

2012. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kéttanos osztály a legerősebb az iskolában. A sulink benne van a legjobb 10-ben. Szóval ezen nem fog múlni, inkább rajtam.
2012. febr. 27. 18:52
 8/8 anonim válasza:

Attól hogy közgés osztályban vagy nem muszáj közgazdaságtanból menned érettségizni. Tehát nem jelenti azt hogy vmit tudsz vele kezdeni ha abból érettségizel. Annyiból könnyebb ha azt a tantárgyat választod 5.iknek hogy ha olyan területre mész tovább tanulni,akkor neked a közgével nem kell szenvedned. A magyar nyelv és irodalom,történelem,idegen nyelv és matek ami KÖTELEZŐ! 5.-nek bármit választhatsz amit legalább 2 évig tanultál.

Én pl gimibe jártam,informatikából érettségiztem 5. tantárgyként. Most pénzügy számvitelen tanulok,és marhára irigylem azokat az osztálytársaimat akik pénzügyes szakközépből kerültek ide,mert kenik vágják az anyagot. Sokan közülök pedig nem is abból a tárgyból érettségiztek 5.nek.

2012. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!